Bezpieczeństwo energetyczne w obszarze Trójmorza

  • 14.03.2023, 12:39 (aktualizacja 14.03.2023, 12:46)
  • Łukasz Kot
Bezpieczeństwo energetyczne w obszarze Trójmorza Łukasz Kot
Konferencja naukowo-ekspercka w Akademii Zamojskiej

Dziś (4 marca 2023 r.) w Akademii Zamojskiej odbyła się konferencja naukowo-ekspercka pt. Bezpieczeństwo energetyczne w obszarze Trójmorza. Jej celem jest wymiana poglądów i dyskusja wśród naukowców i ekspertów. To ważna konferencja - podkreśla dr hab. Paweł Skrzydlewski, rektor i profesor Akademii Zamojskiej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Problematyka bezpieczeństwa energetycznego to najważniejszy wymiar bezpieczeństwa we współczesnym świecie - podkreśla  dr hab. Justyna Misiągiewicz prof. Akademii Zamojskiej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas sympozjum wystąpili: dr Łukasz Lewkowicz (Instytut Europy Środkowej, UMCS) z referatem: Inicjatywa Trójmorza: idea i funkcjonowanie (2016-2022), dr hab. Justyna Misiągiewicz (Akademia Zamojska): „Bezpieczeństwo energetyczne” jako kategoria badawcza studiów bezpieczeństwa. Dr Michał Paszkowski z Instytutu Europy Środkowej mówił o Znaczeniu infrastruktury w dostawach surowców energetycznych do państw Europy Środkowej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mgr Wojciech Stachyra (UMCS) mówił o Gazowej sieci wpływów na obszarze Europy Środkowej w perspektywie sieciowej, mgr Maciej Skuza (UMCS) o Rozwóju energetyki jądrowej w państwach Inicjatywy Trójmorza, dr Damian Szacawa (Instytut Europy Środkowej, UMCS) o Bezpieczeństwie energetycznym w basenie Morza Bałtyckiego: wybrane wątki natomiast dr Justyna Marzec z Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej o Polityce wodorowej w państwach Europy Środkowej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym Katolickiego Radia Zamość.

Łukasz Kot

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe