Uroczystości w Różańcu

  • 14.03.2023, 19:21
  • Joanna Ferens
Uroczystości w Różańcu
Parafia pw. Św. Antoniego Padewskiego w Różańcu zaprasza na religijno-patriotyczne uroczystości, które odbędą się już w najbliższą niedzielę, 19 marca w kościele parafialnym w Różańcu.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 11:30 od przemarszu przybyłych delegacji z remizy OSP do świątyni, gdzie o godz. 11:45 uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Różańcu zaproszą na religijno-patriotyczną akademię. Następnie o godz. 12:00 rozpocznie się Msza św. podczas której odbędzie się wizytacja kanoniczna ks. biskupa Mariusza Leszczyńskiego, instalacja relikwii bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz poświęcenie obrazu Prymasa Tysiąclecia. Uczestnicy uroczystości uczczą również pamięć ofiar pacyfikacji Różańca w ramach 80. rocznicy tych tragicznych wydarzeń.

Uroczystości zakończą się od złożenia wieńców pod pomnikiem upamiętniającym ofiary niemieckich zbrodni.

Na wydarzenie zapraszają proboszcz parafii w Różańcu ks. Franciszek Kościelski, sołtys Różańca II Czesław Larwa, Szkoła Podstawowa w Różańcu i burmistrz Tarnogrodu Paweł Dec.

Joanna Ferens

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe