Zamojskie parkingi. Jaki jest koszt za postój?

  • 15.03.2023, 07:29 (aktualizacja 15.03.2023, 07:44)
  • Małgorzata Zaręba
Zamojskie parkingi. Jaki jest koszt za postój?
W Zamościu bezpłatne parkingi znajdują się w obrębie zamojskiej Starówki m.in.: na ul. Peowiaków, przy Lunecie oraz przy terenach zielonych przy Drodze Męczenników Rotundy. Do końca marca, a więc jeszcze przez kilkanaście dni można bezpłatnie parkować przy ul. Partyzantów przy dawnym PZU, a także przy parku miejskim.

W Zamościu w strefie 1 znajdują się dwie podstrefy A i B. Podstrefa A obejmuje obszar Zespołu Staromiejskiego z zabytkową zabudową.  Są to ulice: Zamenhofa, Pereca, Kołłątaja, Ormiańska, Grodzka, Staszica, Żeromskiego, Kościuszki, Kolegiacka, Ratuszowa, Moranda, Solna, Daniłowskiego, Bazyliańska, Grecka, Plac Stefanidesa, Plac Jaroszewicza, Plac Wolności oraz Skwer Jana Pawła II. W skład podstrefy A nie wchodzi parking na Rynku Solnym. W pierwszych dniach stycznia bieżącego roku na terenie zamojskiej Starówki zamontowano dziesięć nowych parkomatów, które do zasilania wykorzystują energię słoneczną. Stare parkomaty miały kolor srebrny, a te nowe są koloru czarnego. Powodem ich zakupu były awarie techniczne, co wymagało częstych interwencji serwisantów. Marcin Nowak, dyrektor Zarządu Dróg Grodzkich w Zamościu poinformował, że urządzenia są nowoczesne i bardzo łatwe w obsłudze.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jaki jest koszt zaparkowania samochodu w podstrefie A?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Marcin Nowak dodał, że poruszając się w obrębie zamojskiej starówki należy czytać uważnie znaki drogowe.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Z kolei podstrefa B to dwa parkingi: przy parku miejskim (ul. Piłsudskiego) oraz przy Skwerze Mikołajczuka (ul. Partyzantów – PZU). Zgodnie z wolą radnych, w podstrefie B opłata za postój pobierana jest tylko przez pół roku w sezonie turystycznym, a wiec. od 1 kwietnia do 30 września. Jaki jest koszt zaparkowania samochodu w tej podstrefie?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Gdzie kierowcy mogą bezpłatnie zaparkować samochód?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Strefa 2 zlokalizowana jest na Nowym Mieście na ulicach Gminnej i Reja, a jaki jest koszt postoju w tych miejscach?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Marcin Nowak dodał, że kierowcy maja możliwość wykupienia także kart abonamentowych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mieszkańcy i usługodawcy mogą wykupić także stałe karty parkingowe. Gdzie można je nabyć i na podstawie jakich dokumentów wydawane są takie karty?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Opłaty parkingowe obowiązują w dni robocze w godz. 8.00 - 18.00, a w weekend postój na wszystkich parkingach odbywa się bezpłatnie.

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe