Remont cmentarza parafialnego w Zamościu

  • 15.03.2023, 13:29 (aktualizacja 15.03.2023, 13:37)
  • Joanna Suszko
Remont cmentarza parafialnego w Zamościu
Cmentarz parafialny przy ulicy Peowiaków w Zamościu wymaga pilnych prac remontowych i konserwatorskich.

Parafia katedralna w Zamościu oraz Społeczny Komitet Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu podjęli się zadania odnowienia tej zabytkowej nekropolii.Pracom zewnętrznym poddane zostaną kaplica cmentarna oraz tzw. domek grabarza. Są także inne, bardzo pilne potrzeby - wyjaśnia proboszcz parafii katedralnej ks. Robert Strus.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ponadto w planie jest także remont bramy wejściowej wraz ze schodami oraz alei cmentarnych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Prace, ze względu na ich rozległość oraz zabytkowy charakter nekropolii są kosztowne. Ich wartość szacowana jest na około 4 miliony złotych. Obecnie istnieje możliwość pozyskania środków ze źródeł zewnętrznych. Aby je uzyskać potrzeba jednak zdobyć środki własne. Proboszcz katedry, zwraca się o pomoc do mieszkańców Zamościa i okolic, a szczególnie do osób, których bliscy spoczywają na cmentarzu przy ulicy Peowiaków.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W jaki sposób można wesprzeć to dzieło?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ofiary na prace remontowe i renowacyjne na cmentarzu można złożyć przez bezpośrednie wpłaty na konto: 09 1020 5356 0000 1502 0186 1020, wpłaty poprzez zrzutkę: https://zrzutka.pl/ oraz poprzez nabycie cegiełek w parafiach o nominałach 50, 100 lub 200 zł.

 

Joanna Suszko

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe