Podpisano umowę na budowę muzeum w Osuchach

  • 15.03.2023, 18:29 (aktualizacja 17.03.2023, 09:45)
  • Joanna Ferens
Podpisano umowę na budowę muzeum w Osuchach
W dniu 14 marca br. została podpisana umowa pomiędzy powiatem biłgorajskim, a wykonawcą budowy Muzeum Partyzantów Polskich w Osuchach. Uroczyste podpisanie umowy rozpoczęło się od złożenia kwiatów pod pomnikiem na cmentarzu partyzanckim w Osuchach.

Pragniemy, by pamięć o naszych bohaterach była wciąż żywa – tłumaczyła Anna Stańczyk - Przyłuska, członek Stowarzyszenia Osuchy 1944, córka Romana Kicińskiego ps. "Orkan":

loadingŁaduję odtwarzacz...

To dla nas wszystkich historyczna chwila – wyjaśniał Andrzej Szarlip starosta biłgorajski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

To muzeum to nasza powinność wobec historii – zaznaczyła poseł Beata Strzałka:

loadingŁaduję odtwarzacz...

To muzeum będzie spełniało funkcję edukacyjną i turystyczną – dodał Michał Mulawa, wicemarszałek województwa lubelskiego:

loadingŁaduję odtwarzacz...

To dla nas wielkie przeżycie i ogromna radość – podkreślał Waldemar Błaszczak, syn porucznika Edwarda Błaszczaka ps. "Grom":

loadingŁaduję odtwarzacz...

W lutym br. władze powiatu wybrały wykonawcę tej inwestycji. Została nim firma z Jarosławia. Inwestycja ma być zrealizowana za kwotę niespełna 12,7 mln zł brutto. Prace inwestycyjne mają się  zakończyć w ciągu 18 miesięcy.

Joanna Ferens

Zdjęcia (21)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe