Pierwsze zajęcia z cyberbezpieczeństwa dla uczniów

  • 17.03.2023, 15:16 (aktualizacja 17.03.2023, 15:20)
  • Justyna Przeszło
Pierwsze zajęcia z cyberbezpieczeństwa dla uczniów
Dzisiaj (17.03) w Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Ojca Pio w Zamościu odbyły się zajęcia z zakresu cyberbezpieczeństwa. Celem tego spotkania było poinformowanie młodzieży na temat niebezpieczeństwa związanego ze stalkingiem i nowymi narzędziami, które niosą za sobą olbrzymie możliwości, nadzieje i perspektywy - a z drugiej strony niosą też wielkie zagrożenie dla młodzieży.

Zajęcia z cyberbezpieczeństwa poprowadził Jan Kostrzewa, dyrektor Centrum Cyberbezpieczeństwa w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Mariusz Skakuj, dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Ojca Pio w Zamościu mówił dlaczego tego typu zajęcia są tak ważne dla młodzieży ze szkół podstawowych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ostatnie wydarzenia związane z zabójstwem 16-letniego Eryka w Zamościu stały się asumptem do tego, by w szkołach zainicjować spotkania związane z cyberbezpieczeństwem, mówił Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dodajmy, że 90% incydentów zdarzających się w różnych instytucjach publicznych, nie są związane z wielkimi rozwiązaniami technologicznymi hakerów, lecz z brakiem świadomości po stronie człowieka.

Organizowanie w szkołach zajęć z cyberbezpieczeństwa  ma na celu uchronienie młodych ludzi, by w przyszłości nie stali się ofiarami m.in. przestępców internetowych.

Justyna Przeszło

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe