Lubaczów. 100. rocznica śmierci Świętego Józefa Bilczewskiego

  • 18.03.2023, 09:22
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. 100. rocznica śmierci Świętego Józefa Bilczewskiego
20. marca 2022 został rozpoczęty Rok Jubileuszowy Świętego Józefa Bilczewskiego. W Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej szczególne wydarzenia z tej okazji będą miały miejsce w Lubaczowie.

Uroczyste obchody rozpoczną się w 100. rocznicę śmierci Świętego Józefa Bilczewskiego, 20 marca, w kościele Konkatedralnym, Mszą Świętą o godz. 16.00. Osoba Świętego Arcybiskupa znacząco wpłynęła na rozwój kultu Matki Bożej i czci dla Najświętszego Sakramentu na terenie całej Archidiecezji Lwowskiej, mówi Dziekan Dekanatu Lubaczów, Ksiądz Andrzej Stopyra:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Także postać Świętego Metropolity ma ścisłe związki z Lubaczowem.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na lubaczowskie obchody w 100. rocznicę śmierci Świętego Józefa Bilczewskiego przyjadą osoby z nim związane.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po Eucharystii odbędzie się sesja naukowa poświęcona osobie Świętego Józefa Bilczewskiego.
Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Doktor Marian Rojek Ordynariusz Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej. A Patronat Medialny objęło Katolickie Radio Zamość.

 

Ks. Mariusz Pastuszak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe