Uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

  • 20.03.2023, 08:18
  • Joanna Suszko
Uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny fot. pixabay.com
Dziś (20.03) przeżywamy w Kościele, przeniesioną z IV Niedzieli Wielkiego Postu, uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

Powołanie św. Józefa jest niezwykłe. Jak zaznacza ks. dr Sławomir Korona, moderator Dzieła Biblijnego Jana Pawła II w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, odpowiedź Józefa na powołanie, wynikała z pokory oraz otwartości na Boże Słowo.
 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Józef jest dla nas wzorem zupełnego zaufania Panu Bogu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Święty Józef to także nauczyciel cnót.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego, licznych zakonów, krajów, wielu diecezji i miast oraz patronem małżonków i rodzin chrześcijańskich, ojców, sierot, a także cieśli, drwali, rękodzielników, robotników, rzemieślników, wszystkich pracujących i uciekinierów. Wzywany jest także jako patron dobrej śmierci.

Joanna Suszko

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe