Różaniec. Wizytacja kanoniczna i wprowadzenie relikwii Prymasa Tysiąclecia

  • 19.03.2023, 18:06
  • Joanna Ferens
Różaniec. Wizytacja kanoniczna i wprowadzenie relikwii Prymasa Tysiąclecia
Parafia pw. Św. Antoniego w Różańcu przeżywała (19.03) wyjątkowe uroczystości. Przypomniano i uczczono bohaterskich mieszkańców Różańca, miała również miejsce wizytacja kanoniczna, podczas które z parafianami spotkał się bp Mariusz Leszczyński.

Ważnym punktem uroczystości było wprowadzenie i intronizacja relikwii bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, a także poświęcenie i zawieszenie w prezbiterium obrazu Prymasa Tysiąclecia. bł. Stefan Kardynał Wyszyński osobiście odwiedził miejscowość Różaniec 3 grudnia 1946 roku – tłumaczył bp Leszczyński:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Od dziś bł. Prymas Wyszyński będzie duchowym przewodnikiem naszej parafii – podkreślił ks. proboszcz Franciszek Kościelski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na osobę Stefana kard. Wyszyńskiego zwrócił również uwagę Andrzej Szarlip starosta biłgorajski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Centralnym punktem uroczystości była Eucharystia, a na zakończenie wizytacji biskup Mariusz Leszczyński odwiedził również cmentarz parafialny, gdzie modlił się za zmarłych parafian.

Joanna Ferens

Zdjęcia (25)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe