Plebiscyt Telewizji Kablowej Zamość Video-Kadr. Wyróżnienia dla najlepszych zawodników i trenerów Miasta Zamość 2022 roku.

  • 20.03.2023, 14:35 (aktualizacja 21.03.2023, 12:05)
  • Małgorzata Zaręba
Plebiscyt Telewizji Kablowej Zamość Video-Kadr. Wyróżnienia dla najlepszych…
W restauracji jednego z zamojskich hoteli w piątek (17.03) odbył się XII Plebiscyt Telewizji Kablowej Zamość Video-Kadr. Podczas gali wyróżniano najlepszych zawodników i trenerów Miasta Zamość 2022 roku. Plebiscyt wygrał trener lekkoatletów Andrzej Gdański z KS Agros Zamość, a najlepszym sportowcem uznano jego zawodnika Dominika Kopcia, który specjalizuje się w biegach sprinterskich.

Na wydarzenie przybyli zaproszeni goście.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas uroczystości wyróżniono „Sportowego Ambasadora Zamościa”, którym został Ireneusz Klimek, prezes Aktywnego Klubu Sportowego Osób Niepełnosprawnych „Krok za Krokiem” w Zamościu, trener i koordynator Polskiej Kadry Boccia.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W kategorii „Odkrycie roku” wytypowano Jessicę Czopek z A.M.S.B Hetman Zamość, która trenuje pod okiem Przemysława Maziarczuka. „Nagroda specjalna” została przyznana piłkarzowi Krystianowi Okoniewskiemu, który aktualnie reprezentuje barwy klubowe Radomiaka Radom. Piłkarz rozpoczął swoją sportową przygodę w Olimpii Miączyn, a następnie przeszedł do Hetmana Zamość. Był wyróżniającym się piłkarzem na boisku, dlatego ostatnie lata spędził w Lechii Gdańsk, a obecnie jest zawodnikiem Radomiaka Radom. Dzięki ciężkiej pracy i dużej determinacji piłkarza z Miączyna możemy oglądać na ekranach naszych telewizorów. Rodzice zdradzili jakie były początki gry syna na boisku.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Rodzice dodali, że dla Krystiana piłka nożna jest furtką do wielkiej kariery sportowej. Z jakimi emocjami zmagali się rodzice, gdy dowiedzieli się że syna od domu będą dzielić setki kilometrów?
loadingŁaduję odtwarzacz...

W gronie nominowanych znaleźli się trenerzy.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Plebiscyt wygrał Andrzej Gdański, trener lekkiej atletyki w KS Agros Zamość. Najlepszym sportowcem uznano jego podopiecznego Dominka Kopcia, który aktualnie przygotowuje się do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich. Drugie miejsce w gronie nominowanych trenerów zajął Piotr Kostrubiec, trener tenisa stołowego z Akademii Zamojskiej. Natomiast trzecie miejsce przypadło Andrzejowi Gawłowi, trenerowi sekcji podnoszenia ciężarów z KS Agros Zamość. W jego imieniu nagrodę odebrała żona.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W gronie nominowanych zawodników znaleźli się Ci, którzy osiągnęli najlepsze wyniki.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Dziesiąte miejsce zajął szczypiornista, reprezentant KPR Padwy Zamość Karol Małecki, który obecnie zmaga się z kontuzją stawu skokowego.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Ósme miejsce w Plebiscycie zajęła Matylda Bień uprawiająca karate. Zawodniczka ma za sobą już udane starty na Mistrzostwach Europy, a teraz przygotowuje się do Mistrzostw Świata

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak będą wyglądały przygotowania 18-letniej zawodniczki do Mistrzostw Świata?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Dużo, bo aż siadem nominacji w gronie najlepszych sportowców przypadło reprezentantom zamojskiego Agrosu. W tym zacnym gronie znalazła się sprinterka Izabela Jastrząb, która przyznała, że wyróżnienie jest motywacja do dalszego działania.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Plebiscyt w kategorii „Najlepszy sportowiec roku” wygrał zawodnik KS Agros Zamość Dominik Kopeć. Obecne przygotowania sprintera skupiają się na najważniejszej imprezie czterolecia, jakimi dla każdego sportowca są Igrzyska Olimpijskie. W imieniu zwycięzcy nagrodę odebrał prezes KS Agros Konrad Firek, który przypomniał, że w roku ubiegłym nominację najlepszej zawodniczki otrzymała także klubowa reprezentantka Maryna Seń, która zmaga się z kontuzją. Zaszczytne miejsce w tym roku przypadło Dominikowi Kopciowi, któremu na ostatnich Mistrzostwach Europy do brązowego medalu zabrakło zaledwie 0.001 s.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Wydarzenie podsumował organizator Plebiscytu.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Gościnnie na scenie wystąpił zamojski zespół Vox.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy, życzymy zdrowia i dalszych sukcesów w karierze sportowej.


 

Wyniki najlepszych trenerów:
1. Andrzej Gdański
2. Piotr Kostrubiec
3. Andrzej Gaweł


Wyniki najlepszych zawodników:
1. Dominik Kopeć
2. Izabela Jastrząb
3. Emilia Rechul
4. Klaudia Luterek
5. Martyna Seń
6. Jakub Lewoszewski
7. Maksymilian Dorn
8. Matylda Bień
9. Jakub Folwarski
10. Karol Małecki

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe