Trwają przygotowania do wystawienia Misterium Męki Pańskiej w Zamościu

  • 21.03.2023, 15:51 (aktualizacja 21.03.2023, 21:02)
  • Justyna Przeszło
Trwają przygotowania do wystawienia Misterium Męki Pańskiej w Zamościu Źródło: https://opatrznosc.zamojskolubaczowska.pl/
Już od 13 lat rok rocznie przed Niedzielą Palmową w Zamościu organizowane jest Misterium Męki Pańskiej, które wystawia grupa teatralna „Jednak Warto”, działająca przy parafii Świętej Bożej Opatrzności w Zamościu.

Zwykle organizacją tak wielkiego wydarzenia religijnego zajmowali się księża wikariusze, wśród nich: ks. Marian Wyrwa, ks. Krzysztof Portka, ks. Marcin Jakubiak, ks. Tomasz Szumowski, a w tym roku opiekunem jest ks. Rafał Łukiewicz, wikariusz w parafii pw. Świętej Bożej Opatrzności w Zamościu, mówi Bożena Wieczorek, związana z grupa teatralną „Jednak Warto”.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W tegorocznym Misterium Męki Pańskiej w Zamościu weźmie udział łącznie około 100 osób (aktorów, lektorów i obsługi technicznej). Zapytaliśmy w jaki sposób organizatorzy Misterium dobierają aktorów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przygotowywania do wystawienia Misterium Męki Pańskiej w Zamościu rozpoczynają się już początkiem roku (w połowie stycznia), natomiast próby odbywają się wraz z wejściem w okres Wielkiego Postu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypomnijmy, Misterium Męki Pańskiej w Zamościu odbędzie się w tym roku przed Niedzielą Palmową, w sobotę 1 kwietnia 2023 roku o godzinie 20:00 w Amfiteatrze Zamojskim, przy Nowej Bramie Lubelskiej.  

Katolickie Radio Zamość obejmie wydarzenie patronatem medialnym.

Justyna Przeszło

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe