Uwaga! Policyjna akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

  • 22.03.2023, 10:57 (aktualizacja 22.03.2023, 11:16)
  • Małgorzata Zaręba
Uwaga! Policyjna akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"
W środę (22.03) na terenie całego kraju od wczesnych godzin porannych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzą działania kontrolne ph. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego".

To właśnie z udziałem niechronionych uczestników ruchu, a wiec pieszych, rowerzystów i użytkowników hulajnóg elektrycznych dochodzi do dużej liczby zdarzeń drogowych, zwłaszcza teraz w okresie wiosennym. Na nieprawidłowe zachowania niechronionych uczestników ruchu zwrócą uwagę wszyscy policjanci. Warto jednak pamiętać, że pod czujnym okiem mundurowych są nie tylko piesi i rowerzyści, bo również kierowcy, którzy przykładowo nie ustępują pierwszeństwa przy oznakowanych przejściach dla pieszych. Rzecznik zamojskiej Policji asp. szt. Dorota Krukowska-Bubiło przypomina, że  bezpieczeństwo na polskich dogach zależy przede wszystkim od nas samych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Najlepszym  rozwiązaniem na poprawę bezpieczeństwa przy zebrach jest ze strony kierowców zmniejszenie prędkości jazdy, a ze strony pieszych uważne obserwowanie sytuacji na drodze, zarówno przed wkroczeniem na przejście, jak i w trakcie jego pokonywania. Przypomnijmy, że od 1 czerwca ubiegłego roku piesi mają pierwszeństwo przy wchodzeniu na przejście .dodatkowo mają zakaz korzystania z telefonów komórkowych podczas przechodzenia przez jezdnię. W Zamościu w kierunku poprawy bezpieczeństwa pieszych w pobliżu przejść dla pieszych znajdują się piktogramy z hasłem „SMART STOP”. Wszyscy użytkownicy dróg powinni kierować się zasadą ograniczonego zaufania. Ogólnopolska akcja ph. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" potrwa do późnych godzin wieczornych.

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe