Przygotowania księży do XVII Mistrzostw Polski w futsalu. Jest duża szansa na ósmy złoty medal...

  • 29.03.2023, 09:37 (aktualizacja 29.03.2023, 10:01)
  • Małgorzata Zaręba
Przygotowania księży do XVII Mistrzostw Polski w futsalu. Jest duża szansa…
Piłkarska reprezentacja Polski księży przygotowuje się do kwietniowych Mistrzostw Polski w halowej piłce nożnej, które w tym roku odbędą się w Gdańsku.

Warto przypomnieć, że reprezentacja Polski księży w lutym tego roku przywiozła z XV Mistrzostw Europy z Rumunii kolejne ósme złoto. Księża podczas tych rozgrywek zmierzyli się z grupowymi rywalami z: Węgier, Czarnogóry i Austrii. W półfinale kapłani zagrali z reprezentacją Bośni i Hercegowiny wygrywając 1:0, a w finale pokonali Portugalię 3:2. Piłkarska reprezentacja Polski księży tworzy zgrany zespół ponieważ dotychczas kapłani z Mistrzostw Europy przywieźli z aż czternaście medali, w tym osiem złotych. Zwycięstwo jest powodem do wielkiej radości i dumy, ale kapłani nie odpoczywają ponieważ aktualnie przygotowują się do XVII Mistrzostw Polski księży w futsalu, które odbędą się w dn. 21-22.04 w Gdańsku. O kwietniowych zmaganiach powiedział ks. Marek Mazurek, proboszcz parafii pw. Świętego Brata Alberta w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Należy także podkreślić, że w kwietniu ubiegłego roku w Łapczycy na XVI Mistrzostwach Polski spośród siedemnastu drużyn, reprezentacja Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej okazała się najlepsza i zdobyła kolejny siódmy złoty medal. Czy tym razem księża reprezentujący naszą diecezję okażą się także najlepsi? Ks. Marek Mazurek przyznał, że skład na piłkarskie Mistrzostwa Polski jest bardzo szeroki.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Przygotowania kapłanów do Mistrzostw Polski z naszej diecezji odbywają się na hali sportowej w Łabuńkach. Ks. Marek Mazurek zaprasza wszystkich księży na wspólne treningi, ponieważ mile widziani na parkiecie są sympatycy piłki nożnej.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Na temat przygotowań księży do zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostw Polski będziemy Państwa informować na bieżąco na naszej radiowej antenie.

Jak wyglądały piłkarskie zmagania księży podczas ubiegłorocznych MP w Łapczycy? kliknij
 
 

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe