14 Katedr w Lubaczowie

  • 29.03.2023, 11:36
  • Ks. Mariusz Pastuszak
14 Katedr w Lubaczowie
30 marca br. o godz. 18.30 w Konkatedrze pw. Stanisława Biskupa i Męczennika w Lubaczowie odbędzie się Koncert Pasyjny „14 Katedr”.

Ta słowno-muzyczno-mulimedialna medytacja ma pomóc wiernym w głębszym przeżyciu czasu Wielkiego Postu. Joseph Haydn postanowił muzyką opisać Chrystusowe konanie. Jego Oratorium "Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu" jest uważane za jedno z najbardziej przejmujących dzieł artysty, mówi Patron Honorowy wydarzenia, Poseł na Sejm RP, Teresa Pamuła:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Oprócz muzyki podczas Koncertu Pasyjnego wielkopostną medytację poprowadzi znany polski aktor.

loadingŁaduję odtwarzacz...

KONCERT PASYJNY jest prezentowany w okresie Wielkiego Postu w 7 katedrach i świątyniach w Polsce, w ramach projektu 14 KATEDR. Liczba 14 w tytule projektu jest nawiązaniem do 14 stacji drogi krzyżowej.

 

Ks. Mariusz Pastuszak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe