„Olejarska Dycha” odbędzie się ponownie w Nieliszu

  • 30.03.2023, 13:20 (aktualizacja 30.03.2023, 13:33)
  • Małgorzata Zaręba
„Olejarska Dycha” odbędzie się ponownie w Nieliszu
„Olejarska Dycha”, czyli bieg który poprowadzi żółtymi polami rzepakowymi i terenami leśnymi wystartuje już 14.05 (niedziela) w Nieliszu.

To co charakteryzuje las to piękny zapach mchu i drzew oraz piękny śpiew ptaków, a piasek i szum otaczającej wody to uroki plaży Marina w Nieliszu. Właśnie takie widoki zobaczą biegacze, którzy zgromadzą się na linii startu i mety już w maju w Nieliszu. Będzie to już II edycja tego wydarzenia, a zarazem II Mistrzostwa Polski Olejarzy ponieważ poprzednia edycja biegu odbyła się także w maju roku ubiegłego w Nieliszu. Bieg cieszył się ogromnym zainteresowaniem, bo na linii startu zagościło 261 zawodników z całej Polski. Violetta Domaradzka, organizatorka biegu zdradziła, że trasa będzie również taka sama, a kto może zapisać się na zbliżającą się wielkimi krokami imprezę?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Violetta Domaradzka jest nie tylko organizatorką wydarzenia, ale także aktywną biegaczką. Ile czasu będą mieli zawodnicy na pokonanie 10 kilometrów?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Dlaczego spośród wielu miast tj. Bydgoszcz, Toruń czy Poznań wybrano ponownie właśnie Nielisz?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Nasz region otaczają żółte pola rzepaku, z którego tłoczony jest olej, dlatego celem sportowego wydarzenia jest promowanie aktywności ruchowej ze zdrowym odżywianiem. Skąd wzięła się nazwa biegu „Olejarska Dycha”?
loadingŁaduję odtwarzacz...

W Nieliszu znajdziemy to wszystko co charakteryzuje biegi terenowe. Zwycięzcami I Mistrzostw Polski Olejarzy zostało rodzeństwo Justyna i Marek Antończakowie. W tym roku na linii startu także mile widziani są producenci i rolnicy z branży olejarskiej, a dlaczego właśnie oni?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Zawodnicy w dniu wydarzenia będą mieli okazję zobaczyć w jaki sposób pozyskiwany jest olej rzepakowy, a każdy uczestnik biegu na linii mety otrzyma okazały medal i butelkę oleju.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Violetta Domaradzka dodała, że w tym roku limit uczestników zwiększono do trzystu osób.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas wydarzenia czas mierzony będzie elektronicznie. Wszyscy biegacze na linii mety otrzymają medale i posiłek regeneracyjny, a zwycięzcom wręczone będą pamiątkowe statuetki. Organizatorem wydarzenia jest Polskie Stowarzyszenie Producentów Oleju, za realizację imprezy odpowiada Fundacja Run Vegan, a wydarzenie sfinansowane będzie z Funduszu Promocji Roślin Oleistych.

Rozmowę na temat przygotowań do biegu będzie można usłyszeć na naszej antenie w najbliższy piątek (31.03) w audycji "Rozmowa dnia" o godz. 8.40 i 15.40. Gościem rozmowy będzie Violetta Domaradzka, koordynatorka wydarzenia.


Zapisy są aktywne pod linkiem: kliknij

Tak podczas biegu było w roku ubiegłym kliknij


Informacje w pigułce:

Lokalizacja: Nielisz, woj. lubelskie

Dystans: 10 km, trasa wyznaczona ścieżkami leśnymi i polnymi

Limit czasu: 90 minut

Start: 14 maja 2023 (niedziela) godz. 10:00

Biuro Zawodów: 14 maja 2023, godz. 8:00-9:30

Opłata startowa: 40 zł - do 8 maja 2023; 60 zł - w dniu wydarzenia

Zwolnienie z opłaty startowej: uprawnieni zawodnicy biorący udział w kategorii Mistrzostwa Polski Olejarzy oraz osoby w wieku 70 lat i starsze (rocznik 1953 i starsze).

Pakiet startowy: numer startowy, chusta z logo wydarzenia, pamiątkowa butelka oleju rzepakowego z limitowanej serii, woda na trasie, posiłek regeneracyjny oraz pamiątkowy medal na mecie

Klasyfikacja: OPEN K/M, klasyfikacja wiekowa K/M: 1) 16-29 lat; 2) 30-49 lat; 3) 50+ oraz klasyfikacja branżowa Mistrzostw Polski Olejarzy

Puchary/statuetki dla zdobywców: I-III miejsca kat. OPEN K i M oraz w kat. wiekowych (dublują się z OPEN); I-III miejsca w kat. MP Olejarzy K i M (dublują się z OPEN)

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (16)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe