Akcja "Sadzimy razem" i spotkanie w obronie polskich lasów

  • 01.04.2023, 17:52 (aktualizacja 01.04.2023, 18:09)
  • Joanna Suszko
Akcja "Sadzimy razem" i spotkanie w obronie polskich lasów
W sobotnie popołudnie (01.04) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się akcja "Sadzimy razem", którą zorganizowało Nadleśnictwo Strzelce.

Leśnicy przekazywali wszystkim chętnym bezpłatne sadzonki drzew leśnych. O akcji mówi Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie Andrzej Borowiec.

loadingŁaduję odtwarzacz...
Ponadto dzieci i dorośli mogli otrzymać wiele upominków za udział w konkursach i rebusach. Leśnicy chętnie odpowiadali na wszelkie pytania dotyczące przyrody i leśnictwa.

Wydarzeniu towarzyszył briefing prasowy  „W obronie polskich Lasów" w którym udział wziął wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski, członek Ogólnopolskiego Komitetu w sprawie obrony polskich lasów. W swojej wypowiedzi przypominał jakie zagrożenia czyhają obecnie na lasy w Polsce.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Aby uchronić suwerenność polskich lasów powstał Społeczny Komitet, który ma za zadanie zebranie wśród społeczeństwa podpisów pod projektem ustawy zakazującej prywatyzację czy ograniczenie dostępu do lasów w Polsce.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W jaki sposób można złożyć swój podpis pod projektem?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Z dziennikarzami na Rynku Wielkim w Zamościu rozmawiał także dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie Andrzej Borowiec.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Warto dodać, że podobna akcja "Sadzimy razem" w sobotnie przedpołudnie odbyła się także w Tomaszowie Lubelskim. W najbliższym czasie będzie się z nią można spotkać w wielu miejscowościach naszego regionu.

Joanna Suszko

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe