Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Kenijczycy zwycięzcami jubileuszowego Biegu wokół Twierdzy Zamość

Tradycyjnie, bo we wtorek (02.05) ze startem i metą na Rynku Wielkim odbył się jubileuszowy X Bieg wokół Twierdzy Zamość.

Bieg zorganizowany w Zamościu jak co roku cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Na krótszych odcinkach: 300, 600 i 800 metrów pobiegły dzieci i młodzież, a na starcie biegu głównego na dystansie pięciu kilometrów zmierzyli się dorośli zawodnicy. Przybyłych na wydarzenie: gości i zawodników serdecznie powitał Starosta Powiatu Zamojskiego Stanisław Grześko.

POSŁUCHAJ

Bieg otworzył Łukasz Gajdecki, dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zamość.
POSŁUCHAJ

Przed biegiem głównym na dystansach: 300, 600 i 800 metrów pobiegły dzieci i młodzież. Na najkrótszym dystansie zwyciężyła mieszkanka z gminy Adamów.
POSŁUCHAJ

Na tym samym dystansie zwyciężył zawodnik, który na bieg przyjechał w towarzystwie znajomych.
POSŁUCHAJ

Na podium pierwszego miejsca stanęła uczennica klasy sportowej z Zamościa.

POSŁUCHAJ

Pierwsze miejsce zajęła również reprezentantka KS Agros Zamość, która trenuje bieganie.
POSŁUCHAJ

O swoich przygotowaniach do biegu powiedział zawodnik z Lubartowa, który na dystansie 800 metrów zajął trzecie miejsce.
POSŁUCHAJ

Na sportowe wydarzenie przybyli reprezentanci szkoły podstawowej z miejscowości Szczekarków. O treningach biegowych powiedziała nauczycielka wychowania fizycznego, która do licznych startów przygotowała swoich uczniów.
POSŁUCHAJ

Dlaczego zdaniem Iwony Szumiec warto uprawiać sport?
POSŁUCHAJ

Dzieci i młodzież za zajęcie miejsc I–III otrzymali medale i nagrody rzeczowe, a za I miejsca statuetki. W biegu głównym każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal. W tym roku podium zdominowali reprezentanci Kenii.

POSŁUCHAJ

W kategorii mężczyzn całe podium zajęli Kenijczycy. Pierwsze miejsce w kategorii kobiet także zajęła reprezentantka Afryki Ruth Chemisto Matebo (00:16:35), drugie miejsce zajęła Aleksandra Jakubczak z Zamościa (00:17:24), a trzecia na linię mety dobiegła Małgorzata Siembida z Ulanowa (00:18:32). Należy podkreślić, że Aleksandra Jakubczak jest utytułowaną medalistką i byłą reprezentantką KS Agros Zamość. Zawodowo służbę pełni jako żołnierz w 3 Batalionie Zmechanizowanym w Zamościu, a w każdy poniedziałek o godz. 18.00 prowadzi zajęcia biegowe pn. „Biegam bo lubię”. Jak biegaczce podobała się tegoroczna trasa? Zdobywczyni podium przyznała, że zawodnicy z zagranicy byli silnymi przeciwnikami.
POSŁUCHAJ

Jak trasa podobała się zdobywczyni trzeciego miejsca?
POSŁUCHAJ

W biegu głównym wzięła udział także zawodniczka z okolic Zamościa, która systematycznie bierze udział w biegach organizowanych w naszym regionie.
POSŁUCHAJ

Ze swojego wyniku zadowolony był znany wszystkim były reprezentant Hetmana Zamość, który przekroczył linię mety w czasie 0:21:24.
POSŁUCHAJ

W Biegu wokół Twierdzy Zamość wzięli udział także zawodnicy z innej części naszego województwa.
POSŁUCHAJ

Zawodnicy, którzy wzięli udział w biegu głównym sklasyfikowani zostali na poszczególne kategorie: kobiet i mężczyzn, służb mundurowych (policja, wojsko, straż graniczna, służba więzienna, służba celna, straż pożarna) oraz nauczycieli. Najlepsi biegacze za miejsca I–VI w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn w Biegu Głównym otrzymali puchary, upominki oraz nagrody pieniężne, a za miejsca I-III okolicznościowe medale. Za miejsca I w poszczególnych kategoriach wiekowych w klasyfikacji: mężczyzn i kobiet oraz nauczycieli i służb mundurowych wręczone zostały nagrody pieniężne oraz za miejsca I–III medale i upominki. Nagrodę otrzymali także najstarsi zawodnicy, którzy wzięli udział w Biegu Głównym, a specjalna nagroda wręczona została najlepszym biegaczom, czyli zawodniczce i zawodnikowi z Miasta Zamość. Przybyłych na wydarzenie: zawodników, mieszkańców i turystów pożegnał Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk.
POSŁUCHAJ

Głównymi celami biegu były:
- popularyzacja biegów przełajowych wśród dzieci i młodzieży na terenie miasta Zamość i powiatu zamojskiego oraz popularyzacja biegania jako najbardziej dostępnej formy rekreacji,
- przypomnienie idei biegów Wokół „Twierdzy Zamość”, promocja walorów Miasta Zamość, Zamojszczyzny i Lubelszczyzny,
- uczczenie obchodów Dnia Flagi oraz uczczenie Święta Konstytucji 3 Maja.

Głównymi Organizatorami Biegu byli: Powiatowe i Miejskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Zamościu oraz Klub Sportowy „AGROS” Zamość przy współpracy: Urzędu Miasta Zamość, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Starostwa Powiatowego w Zamościu, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu, Okręgowego Kolegium Sędziów LA w Zamościu, UKS Azymut Gmina Zamość, I LO w Zamościu, Gminy Miączyn oraz sponsorów X Biegu.

Bieg odbył się pod honorowym patronatem: Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, Prezydenta Miasta Zamość Andrzeja Wnuka oraz Starosty Powiatu Zamojskiego Stanisława Grześko.

Serdecznie gratujemy zwycięzcom i widzimy się na linii startu już za rok!

Wyniki: kliknij