„Zapowiada się taka petarda, jakiej jeszcze nie było”. Tymi słowami na „Ultra Roztocze” zaprasza organizator imprezy biegowej Sławomir Konopka

  • 17.05.2023, 18:32 (aktualizacja 17.05.2023, 19:24)
  • Małgorzata Zaręba
„Zapowiada się taka petarda, jakiej jeszcze nie było”. Tymi słowami na… Fot. Ultra Roztocze
W najbliższą sobotę (20.05) sympatycy aktywności ruchowej jaką jest bieganie sprawdzą się na pięciu dystansach w wielkim wydarzeniu jakim jest „Ultra Roztocze". Jest to impreza biegowa, która tym razem zostanie wytyczona na pięciu dystansach: 13, 22, 30, 42 i 67 km.

Wszystkie te trasy poprowadzą przez najpiękniejsze miejsca zielonego Roztocza: krainy konika polskiego, spokojnych rzek wijących się między łagodnymi wzgórzami, głębokich wąwozów, białych kamieniołomów i pięknych pól żółcących się rzepakiem. Biegi poprowadzą szlakami turystycznymi i ścieżkami leśnymi na skraju Puszczy Solskiej i rozległych pól rzepaku Suśca. To w jego pobliżu znajdują się słynne Szumy nad Tanwią. Biegacze w zależności od dystansu wystartują z różnych miejscowości: Nowin, Józefowa, Górecka Kościelnego i Zwierzyńca, a miejscem docelowym będzie Susiec. Z kolei miłośnicy marszu z kijami nordic walking będą mieli do pokonania 13-to kilometrową pętlę z Suśca do Suśca. W biegach na krótszych dystansach będą mogły sprawdzić się także dzieci i młodzież, bo specjalnie dla nich przygotowano odcinki tras na: 100, 200, 400, 500 i 800 metrów. Przygotowanie tak dużej imprezy wymaga od organizatorów i wolontariuszy dużego nakładu pracy i zaangażowania. Co roku trasa jest doskonale oznakowana, a więc nie ma mowy by którykolwiek zawodnik biorący udział w „Ultra Roztoczu” mógł się zgubić. Tegoroczna VII już edycja imprezy oznakowana jest taśmami koloru różowego. Dlaczego zdaniem pomysłodawcy i organizatora wydarzenia warto poznać piękno lubelskiego Roztocza biegnąc?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Co roku Roztocze się zmienia, a dzikość natury i przyrody zdaniem organizatora trzeba „przeżyć, zobaczyć, poczuć i doświadczyć”.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Już w najbliższa sobotę biegacze, którzy zdecydują się wystartować na jednym z pięciu zaproponowanych dystansów mogą liczyć na mnóstwo atrakcji. Jedną z nich będzie słynne bobrowisko, gdzie o jego zwodniczych urokach przekonało się już wielu biegaczy. Technik pokonywania bagniska jest tyle, ilu biegaczy. Bobrowisko można przejść: w butach, w jednym bucie, a nawet bez butów. Jakich wrażeń na trasie mogą spodziewać się zawodnicy?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Każdy zawodnik w ramach pakietu startowego otrzyma materiały promocyjne oraz czapkę promującą bieganie i piękno Roztocza. Bieg odbędzie się już w najbliższą sobotę (20.05) z metą w Suścu i na pięciu dystansach możemy spodziewać się setek zawodników. Ci którzy nie zdążyli dokonać rejestracji mogą to zrobić, a zapisy przyjmowane będą również w dniu wydarzenia.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Zawodnicy biorąc udział w „Ultra Roztoczu” wspierają także osoby potrzebujące. W tym roku szczytny cel opłaty charytatywnej przeznaczony będzie na polepszenie warunków bytowych jednej z rodzin, która pochodzi z naszych okolic.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Na linii mety każdy zawodnik otrzyma okazały, imienny medal. Sławomir Konopka dodał, że każdy ma szansę wziąć udział w losowaniu atrakcyjnego gadgetu sportowego, a co będzie nagrodą niespodzianką?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Głównymi partnerami imprezy są Województwo Lubelskie oraz PGE Dystrybucja. Partnerami wydarzenia są: Województwo Lubelskie, PGE Dystrybujcja, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Rodowita z Roztocza, Ibis Styles Tomaszow Lubelski, KS Staszewscy - Trenuj Bieganie.

Szczegóły o biegu i link do zapisów dostępny jest na stronie internetowej organizatora kliknij

Każdy z zawodników będzie musiał zmierzyć się nie tylko z trasą, ale przede wszystkim z czasem. Wszystkim biegaczom życzymy powodzenia i do zobaczenia w sobotę na linii startu.


Więcej na temat „Ultra Roztocza” będzie można usłyszeć na naszej antenie w najbliższy czwartek (18.05) w audycji „Rozmowa dnia" o godz. 8.40 i 15.40. Gościem rozmowy będzie Sławomir Konopka, prezes fundacji „ Na ratunek”, główny organizator biegowego wydarzenia. Do wysłuchania rozmowy zachęcamy wszystkich biegaczy i sympatyków marszu z kijami nordic walking.

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (17)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe