Oficjalnie podsumowano sezon narciarski w rywalizacji o Puchar Grupy Azoty

  • 24.05.2023, 09:44 (aktualizacja 24.05.2023, 09:50)
  • Małgorzata Zaręba
Oficjalnie podsumowano sezon narciarski w rywalizacji o Puchar Grupy Azoty
W Szczawnicy w pięknej oprawie w obecności Członka Zarządu Grupy Azoty Zbigniewa Paprockiego i Prezesa Polskiego Związku Narciarskiego Adama Małysza odbyło się oficjalne podsumowanie sezonu biegów narciarskich - rywalizacji w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich, która od pięciu sezonów odbywa się o Puchar Grupy Azoty.

Klub MULKS Grupa Oscar po rocznej przerwie zajął drugie miejsce i wygrał po raz dwunasty klasyfikację klubową.


Nagrodzeni zawodnicy z pierwszych trójek klasyfikacji indywidualnych to : Oskar Gumieniak, Alicja Koper, Antoni Zółkiewski, Wojciech Nieścior , Emil Koper i Bartosz Cielniak. Na ten sukces złożyła się praca całego sztabu szkoleniowego klubu w osobach : Henryk Ostrykiewicz, Ewelina Mróz , Ewa Korkosz, Beata Kulczyńska, Krystyna Kołcun , Jaromira Korkosz i Waldemar Kołcun.

Do tego niewątpliwie dołożył się wysiłek wszystkich punktujących zawodników klubu, których wsparli rodzice . Ten kolejny sukces to niewątpliwie zasługa całego środowiska skupionego wokół biegów narciarskich w Tomaszowie Lubelskim, : zawodników, rodziców, trenerów, działaczy, władz Województwa Lubelskiego, Powiatu i Miasta Tomaszów Lubelski .

 

Klub MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski został ponownie najlepszym klubem w Polsce w narciarstwie klasycznym - biegach narciarskich.
Wygrywa: klasyfikację Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży MSIT oraz po ubiegłorocznym drugim miejscu i wcześniejszych jedenastu zwycięstwach wraca na szczyt klasyfikacji Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich Pucharu Grupy Azoty PZN w klasyfikacji klubów .

W klasyfikacji WSDIM zdobył 336,5 pkt. (drugie miejsce WSS Wisła 196 pkt).

W klasyfiakcji Grupy Azoty MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski zdobył 9005,75 pkt. i wyprzedza NKS Trójwieś Beskidzką / 7558,88 pkt / i UKS Regle Kościelisko / 7471,93 pkt/.

Czekamy na ostatnią klasyfikację czyli ranking klubów w biegach narciarskich Polskiego Związku Narciarskiego.
Indywidualnie w PGA najlepiej zaprezentowali się tacy zawodnicy jak:
- Antoni Żółkiewski - 1 miejsce,
- Wojciech Nieścior 2 miejsce,
- Emil Koper 3 miejsce,
- Bartosz Cielniak 3 miejsce,
- Alicja Koper 3 miejsce,
- Oskar Gumieniak – 3 miejsce,
- Anna Berezecka - 4 miejsce,
- Karolina Kuć 6 miejsce.

Wszystkie informacje, rankingi , wyniki dostępne są na stronie internetowej kliknij

 

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe