Anoreksja, czym jest ta choroba?

  • 24.05.2023, 12:59 (aktualizacja 24.05.2023, 13:22)
  • Małgorzata Zaręba
Anoreksja, czym jest ta choroba? https://pixabay.com/pl/
Anoreksja, inaczej jadłowstręt psychiczny jest zespołem chorobowym, który przejawia się świadomym ograniczaniem przyjmowanych pokarmów i zmniejszeniem kaloryczności posiłków.

Dieta oraz wprowadzenie aktywności fizycznej prowadzi do znaczącego spadku masy ciała i wychudzenia. Najpierw organizm korzysta z zasobów, które posiadamy, następnie spala tkankę tłuszczową, a potem walczy o przetrwanie. Na temat tej poważnej choroby powiedziała dietetyk Kinga Stopa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Odchudzanie może być zgubne ponieważ może doprowadzić do anoreksji.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Anoreksja częściej występuje u kobiet i zazwyczaj dotyczy dziewcząt w okresie dorastania. Zwykle pierwsze objawy anoreksji są niezauważalne dla bliskich. Symptomem alarmującym jest znaczna utrata masy ciała, zmuszanie się do intensywnych ćwiczeń czy odmowa jedzenia. O pierwszych objawach, które powinny nas zaniepokoić powiedziała dietetyk Kinga Stopa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W walce z anoreksją, która jest trudną chorobą do wyleczenia, zalecana jest terapia rodzinna.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Anoreksja dotyczy głównie dziewcząt i młodych kobiet. Przebieg leczonej choroby jest przewlekły, a nieleczone skutki chorobowe mogą doprowadzić do śmierci.

Więcej o anoreksji usłyszą Państwo w „Poradniku dietetycznym” w piątek (26.05) o godz. 9.40, na który już teraz serdecznie zapraszamy.

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe