Upamiętnią bohaterów Bitwy pod Kobylanką

  • 25.05.2023, 10:05 (aktualizacja 25.05.2023, 10:18)
  • Joanna Suszko
Upamiętnią bohaterów Bitwy pod Kobylanką
Powiat Lubaczowski wraz ze Stowarzyszeniem Geoturystycznym "Roztocze Wschodnie" zapraszają w najbliższą sobotę (27.05) na wydarzenie pod tytułem "Poszli w boje chłopcy nasze...epizody, bitwy pod Kobylanką maj 1863".

Więcej o projekcie mówi Iwona Buczko, pracownik Starostwa Powiatowego w Lubaczowie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Upamiętnienie bitew i bohaterów Powstania Styczniowego rozpocznie się w sobotę (27.05) o godz. 9.00 na stadionie sportowym w Starym Dzikowie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Następnie, wydarzenie przeniesie się do Rudy Różanieckiej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Polegli bohaterowie bitew Powstania Styczniowego zostaną upamiętnieni także poprzez złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na zbiorowych mogiłach, dodaje Iwona Buczko.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu.

Dodajmy, że cały projekt "Poszli w boje chłopcy nasze...epizody, bitwy pod Kobylanką maj 1863" potrwa do końca października. Jesienią odbędzie się konkurs plastyczny oraz konkurs wiedzy o Powstaniu Styczniowym dla dzieci i młodzieży. Zwieńczeniem projektu będzie przygotowanie katalogu fotografii, podsumowujący obchody rocznicy bitew w powiecie lubaczowskim. Katalog znajdziemy na stronie Starostwa Powiatowego w Lubaczowie oraz na profilu "Bitwa pod Kobylanką 1863-2023" na facebooku.

Katolickie Radio Zamość objęło obchody upamiętnienia bohaterów Bitwy pod Kobylanką patronatem medialnym.

Joanna Suszko

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe