Bluszczyk kurdybanek

  • 25.05.2023, 11:20 (aktualizacja 25.05.2023, 11:33)
  • Małgorzata Zaręba
Bluszczyk kurdybanek https://pixabay.com/pl/
Fioletowe kwiatki, które często spotykamy na: łąkach, polach, w parkach i przydomowych trawinkach to roślina o cennych właściwościach, a mowa o bluszczyku kurdybanku.

Często widząc tę roślinę na trawniku traktujemy ją jako chwast, ale to błąd! Bluszczyk kurdybanek, zwany też zwyczajowo bluszczykiem ziemnym lub kurdybankiem należy do rodziny jasnotowatych i ma szerokie zastosowanie w ziołolecznictwie. Roślinę, a więc zarówno kwiat jak również liście możemy zbierać przez całe lato, a o jego właściwościach zdrowotnych powiedziała zielarka Barbara Matysik.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kurdybanek ma także szerokie zastosowanie przy pierwszych objawach przeziębienia oraz innych chorobach.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Bluszczyk kurdybanek dodawany jest także przez panie domu do potraw. Ma on także wpływ na poprawę jakości naszej skóry.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W najbliższym „Poradniku zielarskim” ekspert Barbara Matysik powie więcej na temat cennych właściwości tej rośliny, którą na co dzień spotykamy na naszych trawnikach, polach i łąkach. Na poradnik radiowy serdecznie zapraszamy już w najbliższy wtorek (30.05) o godz. 9.40.

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe