Relikwie patrona leśników będą w Zwierzyńcu

  • 14.07.2016, 19:01 (aktualizacja 18.07.2016, 09:42)
  • Małgorzata Godzisz
Relikwie patrona leśników będą w Zwierzyńcu
Kto jest patronem leśników? Większość bez namysłu odpowie, że św. Franciszek lub św. Hubert. Nic bardziej mylnego. Od ponad 1000 lat jest nim św. Jan Gwalbert.

Parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zwierzyńcu, obok parafii Stany niedaleko Niska będzie drugim miejscem w Polsce, gdzie zostaną umieszczone relikwie św. Jana Gwalberta. Ten zapomniany patron leśników na dobre zagości w kościółku „na wodzie” w najbliższą sobotę. Ks. Błażej Górski, proboszcz tamtejszej parafii przyznał w rozmowie z Małgorzatą Godzisz, że również nie znał dobrze tej postaci.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Relikwie św. Jana Gwalberta uroczyście wprowadzi Roztoczańska Konna Straż Ochrony Przyrody w Zwierzyńcu. Jak podkreślił ks. Błażej Górski, bohater uroczystości mocno związał swoje życie z lasem. Nazywał go liturgią.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zwierzyniec nie jest miejscem przypadkowym, gdzie środowisko leśników będzie mogło prosić swojego patrona o wstawiennictwo.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Organizatorami wydarzenia są: parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski, Urząd Miejski, Roztoczański Park Narodowy i Nadleśnictwo Zwierzyniec. Katolickie Radio Zamość będzie transmitowało uroczystość wprowadzenia relikwii św. Jana Gwalberta. Początek o godz. 10:00 na naszej antenie.

Małgorzata Godzisz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe