Czytajmy dzieciom na głos!

  • 08.03.2017, 11:30
  • Katarzyna Muszyńska
Czytajmy dzieciom na głos!
Nie od dzisiaj wiadomo, że czytanie dzieciom ma ogromny wpływ na ich wychowanie i rozwój.

Bardzo ważne jest, żeby rodzice czytali dzieciom, ale także by dzieci same czytały. Literatura często wskazuje nam drogę zasad, wartości, ale także kształtuje cały proces osobowości – zaznaczyła Dorota Mach, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Bardzo ważne jest wczesne rozpoczęcie czytania dzieciom już tym najmniejszym.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dziecko, któremu rodzice czytają codziennie czuj się ważne i kochane. Poza korzyściami emocjonalnymi głośnego czytania są także korzyści językowe i umysłowe.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak dobierać książki dla dzieci? To jedno z pytań, które się nasuwa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Warto czytać na głos dziecku także wtedy, gdy rozpocznie już naukę w szkole. Zawsze dopasowujmy lekturę do upodobań małego słuchacza, tak, by czytanie było odczuwane jako przyjemność i prawdziwa przygoda. Poznając kolejne książki, dziecko ma szansę na większy sukces w szkole. Duży zasób słownictwa, umiejętność myślenia i wypowiadania się, większa wiedza o świecie – to atuty, które trudno przecenić.

Katarzyna Muszyńska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe