Poniedziałek, 21.01.2019

Jarosław Stawiarski i Stanisław Pryciuk

  • 8.03.2017, 12:01 (aktualizacja 08.03.2017 12:40)
  • Małgorzata Kryk
 Jarosław Stawiarski i Stanisław Pryciuk
wiceminister Sportu i Turystyki RP i prezes ZOZPN

W Nieliszu w jednym z hoteli w piątek (03.03) odbył się jubileusz 40. lecia Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej oraz 17. Plebiscyt Kroniki Tygodnia.
W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Piłki Nożnej, byli i obecni trenerzy i zawodnicy oraz władze samorządowe ze wszystkich gmin powiatów: biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i zamojskiego.
ZOZPN liczy 65 piłkarskich klubów i pięć tysięcy zawodników. Jarosław Stawiarski, wiceminister Sportu i Turystyki podkreślił, że najważniejsze na Zamojszczyźnie jest propagowanie piłki nożnej.

Podczas uroczystości wyróżnieniami odznaczono znakomitych prezesów, trenerów i piłkarzy, którzy przyczynili się do rozwoju piłki nożnej. Stanisław Pryciuk, prezes ZOZPN poinformował, że piłka nożna na Zamojszczyźnie rozwija się prężnie.

W Plebiscycie Piłkarskim „Kroniki Tygodnia” drużyną Roku został Hetmana Zamość. Krzysztof Rysak, trener III ligowego Hetmana przyznał, że największym sukcesem i zasługą zawodników jest wysoki poziom gry, dlatego głównym celem drużny jest awans na wyższy poziom rozgrywek.


W kategorii „Trener roku" wyróżniony został Paweł Lewandowski, szkoleniowiec drużyny Omega Stary Zamość. W kategorii „Drużyną Roku" zwycięstwo również zostało przyznane Omedze Stary Zamość. Paweł Lewandowski stwierdził, że nominacja była wielką niespodzianką, a wyróżnienie dla drużyny można przypisać ciężkim treningom wszystkich zawodników.

Tytuł „Najlepszego piłkarza roku" otrzymał Bartosz Nizioł z drużyny Omega Stary Zamość, który przyznał, że piłka nożna jest wielka pasją.

Podczas jubileuszu 40. lecia ZOZPN wszyscy przybyli na uroczystość goście mieli okazję obejrzeć pokaz Freestyle Football. Występ akrobatyczny z piłką nożną wykonał Michała Rycaj, dwukrotny mistrz świata tej dyscypliny. Prowadzi on akademię Freestyle Football, gdzie zawodnicy uczą się trików z piłką.

Wszystkim  działaczom i członkom  ZOZPN życzymy sukcesów w pracy zawodowej, a trenerom i piłkarzom awansów do wyższych lig na poziomie rozgrywkowym.

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (17)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe