Pogrzeb abpa Zimowskiego

  • 20.07.2016, 11:44 (aktualizacja 25.07.2016, 07:49)
  • Małgorzata Sobczuk
Pogrzeb abpa Zimowskiego
W katedrze radomskiej odbył się pogrzeb śp. abpa Zygmunta Zimowskiego.

– Żył, aby służyć według Jezusa i na wzór Jego Matki Maryi – mówił w homilii o zmarłym abp Wacław Depo. Mszę św. koncelebrowało ponad 60 biskupów. W audycji „Miłosierni to My” metropolita częstochowski w rozmowie z Małgorzatą Godzisz powiedział kim dla niego był śp. abp Zimowski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Abp Zimowski był przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia i Duszpasterstwa Chorych. Na ten wymiar służby zwrócił uwagę biskup diecezji zamojsko-lubaczowskiej Marian Rojek.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Powtórka audycji "Miłosierni to My" o śp. abp. Zygmuncie Zimowskim będzie emitowana w niedzielę o godz. 9:00. Można jej też odsłuchać na naszej stronie www.radiozamosc.pl w zakładce AUDYCJE.

Małgorzata Sobczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe