ŚDM w diecezji rozpoczęte

  • 20.07.2016, 23:01 (aktualizacja 24.07.2016, 23:14)
  • Joanna Suszko
ŚDM w diecezji rozpoczęte
Diecezja zamojsko-lubaczowska powitała zagranicznych pielgrzymów ŚDM.

Wczoraj (20 lipca) rozpoczęły się Światowe Dni Młodzieży. Pierwszy ich etap przeżywany jest w diecezjach całej Polski. Także do naszej diecezji przyjechali wczoraj popołudniu zagraniczni pielgrzymi z Łotwy, Litwy, Ukrainy i Austrii. Łącznie prawie 400 osób. 'Dni w Diecezji' odbywają się w pięciu rejonach: biłgorajskim, hrubieszowskim, zamojskim, tomaszowskim i lubaczowskim.
Przed południem do Lubaczowa dotarła 50-osobowa grupa z Łotwy. Wśród pielgrzymów jest s. Tabita ze zgromadzenia ss. Karmelitanek Dzieciątka Jezus  z Łotwy mówiła, że ŚDM w diecezji to czas modlitwy, ale także zabawy i integracji

loadingŁaduję odtwarzacz...

Do Zamościa z Równego na Ukrainie przyjechała wraz z ponad 60-osobową grupą Irena, która mówiła, że od dawna przygotowywali się do ŚDM i bardzo na nie czekali.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W Biłgoraju na 150-osobową grupę z Litwy czekali wolontariusze. Towarzyszyły im wielkie emocje.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Z pewnością byłoby o wiele trudniej przyjąć pielgrzymów do naszej diecezji, gdyby nie gościnne rodziny. Przedstawicielki rodzin z Lubaczowa i Zamościa powiedziały dlaczego zdecydowała się na taki krok.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Dni w Diecezji potrwają do poniedziałku. W tym czasie dla pielgrzymów z zagranicy zaplanowanych jest wiele ciekawych wydarzeń w rejonach. W sobotę wszyscy zagraniczni pielgrzymi i polska młodzież z diecezji spotkają się w Zamościu na międzynarodowym dniu wspólnoty. Na zakończenie sobotniego świętowania na Rynku Wielkim wystąpi zespół Golec uOrkiestra.

Chcąc śledzić wydarzenia 'Dni w Diecezji' zapraszamy na Diecezjalne Wiadomości ŚDM w naszym radiu, codziennie do 25 lipca o 11:15, 14:15 i 21:30.  Ponadto odsyłamy także na strone sdm.zamojskolubaczowska.pl i stronę ŚDM Zamość na facebooku.

 

Joanna Suszko

Zdjęcia (32)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe