Przebudowa ulicy Namysłowskiego w Zamościu

  • 05.04.2017, 07:56 (aktualizacja 05.04.2017, 08:04)
  • Małgorzata Zaręba
Przebudowa ulicy Namysłowskiego w Zamościu
W dniu wczorajszym (04.04.) podpisano umowę na budowę łącznika pomiędzy ulicą Karola Namysłowskiego, a ulicą Prostą w Zamościu.

Inwestycja obejmie budowę:
- jezdni i chodnika
- przejazdu kolejowego
- ciągu pieszo-rowerowego z dwukierunkową ścieżką rowerową
- ronda na skrzyżowaniu z ul. Wyszyńskiego.
- oświetlenia ulicznego
- wodociągu, kanalizacji sanitarnej, deszczowej i teleinformatycznej.

Nowa ulica o długości 631 metrów będzie przedłużeniem ulicy Namysłowskiego  i połączy się z ul. Prostą na skrzyżowaniu ulicy Bohaterów Monte Cassino. Z kolei ulica Prosta zostanie przebudowana, bowiem na skrzyżowaniu ulicy Prostej z ul. Wyszyńskiego powstanie rondo. Istniejąca ul. Infułacka zostanie przebudowana i włączona do ronda. W ramach budowy ulicy zostaną wybudowane także dwie zatoki autobusowe na odcinku od torów linii kolejowej Nr 72 do skrzyżowania ulicy Bohaterów Monte Cassino z ul. Prostą.
Inwestycja rozpocznie się 19 kwietnia, a planowane zakończenie robót przewidziane jest na koniec sierpnia 2018 roku.

Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o. w Zamościu. Wartość umowy to 6 910 112.83 zł (brutto).


 

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe