Zamojski Maraton Biblijny

  • 05.04.2017, 11:00 (aktualizacja 18.04.2017, 23:47)
  • Małgorzata Sobczuk
Zamojski Maraton Biblijny Małgorzata Godzisz
Przy wystawionym Najświętszym Sakramencie czytali Pismo Święte. Okazją do tego był wczoraj Zamojski Maraton Biblijny w kościele rektoralnym św. Katarzyny w Zamościu. Przedsięwzięcie przeprowadziła społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Zamościu pod opieką katechetki s. Mirosławy Kozioł.

W całodzienne czytanie Pisma Świętego włączyli się zarówno nauczyciele, uczniowie jak i znane i cenione osobistości hetmańskiego grodu. Wśród nich była Magdalena Dołgan, zastępca prezydenta Zamościa. Wyjaśniła w rozmowie z Katolickim Radiem Zamość co dla niej znaczy udział w takim wydarzeniu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Czytanie Biblii rozpoczął tradycyjnie biskup diecezjalny Marian Rojek.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Po raz pierwszy Zamojski Maraton Biblijny został uzupełniony konferencjami. Wygłosił je ks. Krystian Malec, student Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie. W rozmowie z nami zauważył problem jakim jest brak lektury Pisma Świętego na co dzień.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Na dłuższy materiał z Zamojskiego Maratonu Biblijnego zapraszamy już po godz. 10:15 na antenie Katolickiego Radia Zamość.

Małgorzata Sobczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe