Zbiórka krwi w Majdanie Starym

  • 09.04.2017, 18:00 (aktualizacja 09.04.2017, 18:49)
  • Joanna Ferens
Zbiórka krwi w Majdanie Starym
„Podziel się życiem” – pod tym hasłem w Majdanie Starym po raz pierwszy zorganizowano (09.04) akcję poboru krwi.

Kierownik biłgorajskiego oddziału PCK, Edward Kurzyna wyjaśnia, skąd wziął się pomysł zorganizowania akcji w Majdanie Starym:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kierownik Kurzyna dodaje również, że krew to najcenniejszy lek, gdyż człowiek nie jest w stanie jej sztucznie wyprodukować:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Inicjator akcji, wikariusz parafii w Majdanie Starym, ks. Adrian Borowski, sam od wielu lat jest honorowym i zasłużonym dawcą krwi i podkreśla, że jest to wielka radość, kiedy można dać drugiemu człowiekowi szansę na życie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zbiórka została zorganizowana z  inicjatywy parafii pw. Św. App. Piotra i Pawła w Majdanie Starym, biłgorajskiego oddziału PCK oraz Zespołu Szkół im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym, zaś zbiórkę przeprowadziło Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddział w Tomaszowie Lubelskim. Podczas akcji krew oddało 41 osób, z ponad 50 chętnych. 

Joanna Ferens

Zdjęcia (12)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ja
ja 09.04.2017, 21:23
Ksiądz Adrian świeci przykładem :) brawo!!! Gratulacje dla wszystkich krwiodawcow!!!

Pozostałe