Dzień Kultury i Sportu - Dni w Diecezji ŚDM

  • 23.07.2016, 13:01 (aktualizacja 24.07.2016, 22:26)
  • Joanna Suszko
Dzień Kultury i Sportu - Dni w Diecezji ŚDM Jagoda Madejczyk, Anna Głowacka, Joanna Ferens, Jan Cios, ks. Krystian Bordzań, Grzegorz Winnicki
Pielgrzymi ŚDM w diecezji piątek (22 lipca) spędzili na sportowo.

Piątkowy dzień podczas Światowych Dni Młodzieży w diecezji przebiegał bardzo aktywnie zarówno dla zagranicznej młodzieży jak też dla naszych wolontariuszy.
W Zamościu spotkali się pielgrzymi ŚDM  z dwóch rejonów: zamojskiego i hrubieszowskiego. A przed sportowymi rozgrywkami na stadionie OSIR w Zamościu odbyła się Msza św. w kościele pw. św. Brata Alberta w Zamościu, której przewodniczył bp Mariusz Leszczyński. Po Mszy św. ks. bp dotarł także na stadion, gdzie podzielił się z nami swoimi wrażeniami z dotychczasowych spotkań z pielgrzymami ŚDM.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Z udziału w sportowych zmaganiach byli zadowoleni także hrubieszowscy wolontariusze ŚDM
loadingŁaduję odtwarzacz...

W Tomaszowie Lubelskim po sportowych zmaganiach odbył się festyn w parku miejskim gdzie młodzież z Żółkwii mogła podziwiać występy różnych zespołów oraz pokazy talentów. Wrażeń pozostało sporo, mówią pielgrzymi Maksym i Bogdan.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W Biłgoraju natomiast część dnia Litewscy pielgrzymi wraz wolontariuszami spędzili na uroczystościach odpustowych ku czci św. Marii Magdaleny, ale wcześniej zwiedzali biłgorajskie okolice. Część pielgrzymów dotarła do Teodorówki, gdzie spotkał się z nimi bp diecezjalny Marian Rojek., który odnosząc się do przeżywanego dnia sportu  mówił, że Dni w Diecezji są jak dobra rozgrzewka przed sportowym wysiłkiem.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Dziś centralne wydarzenia 'Dni w Diecezji'. Młodzież ze wszystkich rejonów spotyka się w Zamościu na międzynarodowym dniu wspólnoty. Od rana na zamojskich błoniach będą odbywały się zabawy integracyjne, pielgrzymi zobaczą rekonstrukcję bitwy pod murami Zamościa, będą uczestniczyć w koncertach. Głównym punktem dnia wspólnoty będzie Msza św. pod przewdodnictwem bp Mariana Rojka na Rynku Wielkim o godz. 15:00, którą będziemy transmitować na naszej antenie, a o 20:00 koncert zespołu Golec uOrkiestra.

Joanna Suszko

Zdjęcia (268)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe