Dzień kapłanów

  • 13.04.2017, 07:15
  • Anna Niderla-Kudach
Dzień kapłanów
Wielki Czwartek rozpoczynający Triduum Paschalne jest pamiątką ustanowienia Eucharystii. Podczas ostatniej wieczerzy Pan Jezus ustanowił również sakrament Kapłaństwa. Te dwa sakramenty są ze sobą ściśle związane.

Życiem kapłana kieruje święte powołanie, ale samo powołanie, mimo że leży u podstaw wyboru tej drogi, nie wystarczy, by kapłan był dobrym i świętym kapłanem. By wypełniać powierzone tej służbie zadania potrzeba kapłanom dużo modlitwy. Ale niemniej ważna od modlitwy jest obecność i towarzyszenie braci i sióstr – zauważył ks. Radosław Zaborniak, wikariusz parafii. pw. Świętego Krzyża w Zamościu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kapłaństwo nie jest łatwą drogą. To powołanie to ogromny dar, ale i zadanie. Jakie widzi największe wyzwanie w swoim kapłaństwie wikariusz zamojskiej parafii?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Życie kapłana nie jest łatwe, bo ofiarowuje on swoje życie kościołowi, a jak każdy z nas przeżywa w nim zarówno radosne jak i trudne chwile. Bywają jednak takie momenty, które zmieniają bardzo wiele w życiu kapłana. O swoim doświadczeniu powiedział ks. Radosław:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W święto kapłanów pamiętajmy o tych wokół nas. Nasze wsparcie w postaci modlitwy jest dla duchownych wielką pomocą, dlatego zachęcamy, by w codziennej modlitwie pamiętać o kapłanach i polecać ich służbę Bożej Opatrzności.

Anna Niderla-Kudach

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe