Studenci posadzili las w Janowie Lubelskim

  • 14.04.2017, 20:24 (aktualizacja 17.04.2017, 17:20)
  • Małgorzata Sobczuk
Studenci posadzili las w Janowie Lubelskim Małgorzata Godzisz
W Parku Rekreacyjnym „Zoom Natury" w Janowie Lubelskim członkowie Niezależnego Zrzeszenia Studentów wraz z wiceministrem środowiska Sławomirem Mazurkiem, posłem na sejm RP Jerzym Bieleckim, dyrektorem Regionalnym Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie Jerzym Sądlem, Nadleśniczym Nadleśnictwa Janów Lubelski Henrykiem Rążewskim oraz miejscową społecznością zasadzili pamiątkowe drzewa. To część ogólnopolskiej akcji Lasów Państwowych „1000 drzew na minutę".
Dla wszystkich przybyłych przedstawiciele nadleśnictwa przygotowali stoisko z atrakcjami. Najmłodsi uczestnicy brali udział w konkursach przyrodniczych, a starsi mogli otrzymać bezpłatnie sadzonki drzew i krzewów leśnych. Małgorzata Godzisz zapytała mieszkankę Janowa Lubelskiego, dlaczego włączyła się w akcję. 
loadingŁaduję odtwarzacz...
Następnie w Leśnictwie Obrówka leśnicy i studenci wspólnie posadzili jednoletnie sosny zwyczajne – z tego gatunku słyną miejscowe lasy. W akcji uczestniczył wiceminister środowiska Sławomir Mazurek, który potwierdził, że „nie ma rzezi drzew w Lasach Państwowych”. 
loadingŁaduję odtwarzacz...
Lesistość Polski systematycznie wzrasta. Każdego roku w Lasach Państwowych sadzonych jest ok. 500 mln nowych drzew, z czego 850 tys. w Nadleśnictwie Janów Lubelski.  Akcja "Studenci sadzą las 2017" wciąż trwa. 

Pełna relacja z akcji „Studenci sadzą las 2017” już w sobotę o godz. 10:15 w audycji „Leśne Radio”. Zapraszamy do słuchania! 
 
Małgorzata Sobczuk

Zdjęcia (62)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe