Wycieczki tematyczne po Zamościu

  • 26.04.2017, 10:38 (aktualizacja 26.04.2017, 10:51)
  • Małgorzata Zaręba
Wycieczki tematyczne po Zamościu
Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej zaprasza na cykl wycieczek tematycznych po Zamościu. Zwiedzanie naszego miasta w poszczególne dni jest bezpłatne!

W czasie zwiedzania uczestnicy dowiedzą się o naszym mieście i życiu mieszkańców na przestrzeni epok. Turyści i mieszkańcy zobaczą ciekawe miejsca Zamościa: Kościoły i zabytki Starego Miasta czy ścieżki, po których poruszał się poeta Bolesław Leśmian. Wszystkim chętnym przewodnicy zaprezentują także kulturę żydowską oraz motywy włoskie, z których słynie nasze miasto.
O terminach zbliżających się wycieczek, które będą odbywać się przy Fortecznym Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej przy ul. Łukasińskiego 2E o godz. 11.00 informuje Wojciech Sachajko, pracownik Zamojskiego Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zwiedzanie wraz z przewodnikiem jest bezpłatne, a liczba osób ograniczona. Jakie wymogi formalne należy spełnić, aby wziąć udział w wycieczkach po Zamościu?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Pierwsze spotkanie zwiedzania Zamościa odbędzie się w niedzielę (23.04) o godz. 11.00, a wszyscy chętni będą mogli zobaczyć miejsca, które pełniły funkcję więzienne.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W maju (21.05) drugim tematem spotkań będzie kultura żydowska w Zamościu.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W czerwcu (18.06) zaprezentowana będzie architektura fortyfikacyjna i urbanistyczna, która zawiera motywy wloskie.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W lipcu (16.07) tematem spotkań będzie "Zamość - miasto arkad" .Zamojski Ratusz otaczają podcienia oraz kolorowe kamieniczki z ciekawymi zdobieniami.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W sierpniu (20.08) tematem wycieczki będzie handel i kupiectwo "Zamość - miasto na szlaku".
loadingŁaduję odtwarzacz...

We wrześniu (16.09) mieszkańcy i turyści będą zwiedzać wnętrza Kościołów Starego Miasta.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W październiku (25.10) tematem wycieczki będą "Ścieżkami Bolesława Leśmiana
loadingŁaduję odtwarzacz...

Zapisy na poszczególne wycieczki oraz szczegóły dotyczące programu dostępne są w biurach Informacji Turystycznej oraz pod numerami telefonów:
(84) 639 22 92
(84) 538 17 33

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe