Biłgoraj, Otwarcie Szkolnego Koła Caritas

  • 27.04.2017, 20:44 (aktualizacja 28.04.2017, 14:27)
  • Joanna Ferens
Biłgoraj, Otwarcie Szkolnego Koła Caritas
Ponad 70 uczniów zadeklarowało swoją chęć do działania w Szkolnym Kole Caritas, które zostało oficjalnie otwarte (27.04) w Szkole Podstawowej Nr 5 im. Ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju.

Koordynator wolontariatu Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, Aneta Tryniecka, wyjaśnia, czego oczekuje się od Szkolnych Kół Caritas:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wolontariusze w ciągu roku mają szansę zaangażowania się w wiele wspaniałych dzieł:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na czym polega ogólna misja Caritas, tłumaczy dyrektor Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, ks. Adam Sobczak:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Paweł Kęska, rzecznik prasowy Caritas Polska wyjaśnia, w jaki sposób te małe Szkolne Koła Caritas wpisują się w misję ogólnopolską:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Biłgoraju, Teresa Bogdanowicz-Bordzań tłumaczy, skąd wziął się pomysł, aby Szkolne Koło Caritas właśnie w tej placówce powstało:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Opiekunami nowego koła Caritas będą dwie nauczycielki kształcenia zintegrowanego: Ewa Giełczyk i Dagmara Brodziak, zaś opiekunem duchownym koła będzie proboszcz parafii św. Jerzego ks. Stanisław Budzyński. 
 

Joanna Ferens

Zdjęcia (17)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe