05.05.2017 parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Buśnie

  • 06.05.2017, 12:54 (aktualizacja 06.05.2017, 15:48)
  • Joanna Suszko
05.05.2017 parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Buśnie
5 i 6 maja 2017 roku krzyż św. Jana Pawła II przebywa w parafii w Buśnie.

Przeżywamy Srebrny Jubileusz istnienia Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Jego głównym obchodem jest peregrynacja wielkopiątkowego krzyża św. Jana Pawła II po wszystkich parafiach naszej diecezji.

W pierwszy piątek miesiąca, 5 maja krzyż rozpoczął nawiedzenie parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Buśnie. Do tego wydarzenia poprzez rekolekcje przygotowywał miejscowych parafian ks. Piotr Jakubiak, wikariusz parafii pw. Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Proboszczem parafii w Buśnie jest ks. Andrzej Łuszcz, który opowiedział o tym, że pobyt krzyża św. Jana Pawła II jest szansą na odnowienie duchowe wszystkich parafian.

loadingŁaduję odtwarzacz...

O przygotowaniu do spotkania z krzyżem św. Jana Pawła II oraz o wspólnocie parafialnej powiedzieli mieszkańcy parafii pani Małgorzata i pan Piotr.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uroczystość uświetnił zespół Borowianki.

loadingŁaduję odtwarzacz...

  6 maja wielkopiątkowy krzyż św, Jana Pawła II rozpocznie nawiedzenie w parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Białopolu.

Joanna Suszko

Zdjęcia (84)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe