08.05.2017 parafia pw. św. Jacka i Matki Bożej Różańcowej w Horodle

  • 09.05.2017, 12:28 (aktualizacja 10.05.2017, 14:42)
  • Joanna Suszko
08.05.2017 parafia pw. św. Jacka i Matki Bożej Różańcowej w Horodle
8 i 9 maja 2017 roku krzyż św. Jana Pawła II przebywa w parafii pw. św. Jacka i Matki Bożej Różańcowej w Horodle.

Przeżywamy Srebrny Jubileusz istnienia Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Jego głównym obchodem jest peregrynacja wielkopiątkowego krzyża św. Jana Pawła II po wszystkich parafiach naszej diecezji.

W liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Biskupa i Męczennika, 8 maja krzyż rozpoczął nawiedzenie parafii pw. św. Jacka i Matki Bożej Różańcowej w Horodle. Proboszczem tego miejsca jest ks. Henryk Misa, który opowiedział m.in. o przygotowaniach do tego wydarzenia.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Najważniejsze wydarzenia w najnowszej historii parafii, wskazał proboszcz senior, ks. kan. Henryk Krukowski, który był proboszczem w Horodle przez 30 lat.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przeżyciami z nawiedzenia krzyża podzieliły się z nami parafianki.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W homilii podczas Mszy św. na powitanie krzyża, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Zamościu ks. dr Michał Maciołek przywoływał słowa św. Jana Pawła II dotyczące naszej Ojczyzny.

loadingŁaduję odtwarzacz...

We wtorek 9 maja krzyż wielkopiątkowy św. Jana Pawła II rozpocznie nawiedzenie w parafii pw. Narodzenia NMP w Strzyżowie.

Joanna Suszko

Zdjęcia (45)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe