09.05 parafia pw. Narodzenia NMP w Strzyżowie

  • 10.05.2017, 23:12 (aktualizacja 11.05.2017, 00:21)
  • Joanna Suszko
09.05 parafia pw. Narodzenia NMP w Strzyżowie
9 i 10 maja krzyż św. Jana Pawła II przebywa w parafii w Strzyżowie.

Przeżywamy Srebrny Jubileusz istnienia Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Jego głównym obchodem jest peregrynacja wielkopiątkowego krzyża św. Jana Pawła II po wszystkich parafiach naszej diecezji.

We wtorek 9 maja krzyż rozpoczął nawiedzenie parafii pw. Narodzenia NMP w Strzyżowie. Proboszczem tego miejsca jest ks. Bogdan Bejgier, dziekan dekanatu Hrubieszów Północ. W rozmowie podkreślił, że w czasie gdy krzyż przebywa w kościele w Strzyżowie, miejsce to staje się ono centrum naszej diecezji.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Aby dobrze przeżyć czas nawiedzenia krzyża, należy się odpowiednio przygotować. Mieszkańcom parafii w Strzyżowie pomagał w tym rekolekcjonista ks. Grzegorz Chabros, proboszcz parafii pw. św. Józefa w Tomaszowie Lubelskim.

loadingŁaduję odtwarzacz...

O swoich przeżyciach ze spotkania z krzyżem św. Jana Pawła II mówiły parafianki Joanna i Alina.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W środę 10 maja krzyż rozpoczął nawiedzenie w parafii pw. Przemienienia Pańskiego i Matki Bożej Łaskawej w Szpikołosach.

Joanna Suszko

Zdjęcia (56)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe