Prezydent na Święcie Straży Granicznej w Zamościu

  • 17.05.2017, 11:00 (aktualizacja 17.05.2017, 22:06)
  • Katarzyna Muszyńska
Prezydent na Święcie Straży Granicznej w Zamościu
Prezydent Andrzej Duda wręczył nominacje generalskie dwóm oficerom Straży Granicznej.

Do stopnia generała brygady awansował komendant główny Straży, pułkownik Marek Łapiński oraz jeden z jego zastępców, pułkownik Tomasz Praga.

Na Rynku Wielkim w Zamościu trwają centralne obchody święta Straży Granicznej. Prezydent podziękował nominowanym za profesjonalizm i oddanie w reprezentowaniu Polski poza granicami kraju tam, gdzie potrzebna była pomoc.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Za służbę dziękował funkcjonariuszom także szef MSWiA, Mariusz Błaszczak. Podkreślał, że polscy strażnicy pełnią służbę także na zewnętrznych granicach Unii Europejskiej poza Polską - w Bułgarii, na Węgrzech czy w Chorwacji i Grecji:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mariusz Błaszczak w rozmowie z ks. Krystianem Bordzaniem zaznaczył, że polscy strażnicy graniczni są bardzo profesjonalni.

loadingŁaduję odtwarzacz...

14 800 funkcjonariuszy i 3400 pracowników cywilnych tworzy polską Straż Graniczną. Na co dzień chronią ponad trzy i pół tysiąca kilometrów granicy i każdej doby odprawiają 130 tysięcy osób.

Katarzyna Muszyńska

Zdjęcia (100)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe