18.05 Hrubieszów. Parafia św. Stanisława Kostki

  • 19.05.2017, 13:31 (aktualizacja 19.05.2017, 13:51)
  • Anna Niderla-Kudach
18.05 Hrubieszów. Parafia św. Stanisława Kostki
18 i 19 maja hrubieszowska parafia św. Stanisława Kostki gości krzyż św. Jana Pawła II.

Przygotowania do tej uroczystości trwały już od jakiegoś czasu. Na czym polegały powiedział gospodarz miejsca o. Wiktoryn Krysa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Peregrynacja krzyża, który przytulał i całował z oddaniem Jan Paweł II jest wzruszającym i wielkim przeżyciem, porównywalnym z wizytą papieża Polaka w naszym kraju - przyznała Elżbieta Szkodzińska, członek wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Powiedziała też, jak grupa przygotowywała się do tej uroczystości.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W parafii nie brakuje młodych, chętnych do głoszenia Ewangelii osób. Rozmawialiśmy z przedstawicielką Młodzieży Franciszkańskiej, Joanną Gidzińską.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pomocą w przygotowaniach służyli również ministranci i członkowie chóru chłopięcego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kościół św. Stanisława Kostki w Hrubieszowie to miejsce wyjątkowe również ze względu na cudowny obraz Matki Bożej Sokalskiej, który się w nim znajduje. Stąd też jego nazwa - Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej. O. Wiktoryn Krysa, proboszcz, zaprasza do przybycia i pokłonienia się Maryi, która nieustannie wyprasza swoim dzieciom wielkie łaski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

19 maja krzyż św. Jana Pawła II zostanie przewieziony do parafii św. Mikołaja w Hrubieszowie.

 

Anna Niderla-Kudach

Zdjęcia (40)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe