Rola PET/CT w diagnostyce i leczeniu chorób nowotworowych

  • 20.05.2017, 14:35 (aktualizacja 21.05.2017, 11:36)
  • Ks. Krystian Bordzań/Joanna Suszko
Rola PET/CT w diagnostyce i leczeniu chorób nowotworowych ks. Krystian Bordzań
To tytuł sympozjum naukowego zorganizowanego przez Centrum Diagnostyki NU-MED w Zamościu.

Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej NU-MED zorganizowało wczoraj (19.05) w jednym z zamojskich hoteli sympozjum naukowe pt. „Rola PET/CT w diagnostyce i leczeniu chorób nowotworowych".

Czym są badania PET/CT mówi dr n. med. Krzysztof Patyra, zastępca dyrektora ds. medycznych Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej NU-MED.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Krzysztof Urbaniak, prezes Zarządu Centrum tłumaczył jakie są powody, dla których z tych badań zamojscy pacjenci nie mogą korzystać za darmo.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Warto jednak podkreślić, że z tego urządzenia pacjenci mogą korzystać. Trzeba jednak za takie badanie zapłacić. W przypadku chorób nowotworowych, nie warto odwlekać takich badań.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Trwają prace na szczeblu ministerialnym, aby badania PET/CT były dofinansowywane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. O tych staraniach i szansach, które dają one chorym na nowotwory mów Arkadiusz Bratkowski, członek Zarządu Województwa Lubelskiego i współodpowiedzialny za Służbę Zdrowia w województwie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W starania o finansowanie tych badań w zamojskim ośrodku włączył się także prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Krzysztof Patyra dodał także, że badania tego nie stosuje się profilaktycznie do wykrycia ewentualnej choroby nowotworowej. Kto zatem może z niego korzystać?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Sympozjum naukowe zgromadziło wybitnych specjalistów – onkologów, a zakończyło się panelem dyskusyjnym.

 

Ks. Krystian Bordzań/Joanna Suszko

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe