Leśne Radio z nagrodą Lasów Państwowych Adama Loreta

  • 01.06.2017, 19:30 (aktualizacja 03.06.2017, 13:00)
  • ks. Krystian Bordzań/Małgorzata Godzisz
Leśne Radio z nagrodą Lasów Państwowych Adama Loreta
Cykl audycji „Leśne Radio” emitowanych na antenie Katolickiego Radia Zamość dostrzeżono w konkursie „Dorocznej Nagrody Lasów Państwowych im. Dyrektora Adama Loreta”. Wyróżnienie przyznano w kategorii „Najlepsze zrealizowane przedsięwzięcie (zrealizowany zbiór przedsięwzięć) w zakresie popularyzacji, ochrony i doskonalenia trwale zrównoważonej gospodarki leśnej oraz modelu organizacyjno-prawnego polskiego leśnictwa".

Prestiżowe wyróżnienie z rąk dyrektora Generalnego Lasów Państwowych dra inż. Konrada Tomaszewskiego odebrała podczas obchodów Święta Lasu redaktor Małgorzata Godzisz. Uroczystość odbyła się w Jedlni-Letnisku pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Wśród ośmiu laureatów konkursu znalazł się Wojciech Gil, pracownik Instytutu Badawczego Leśnictwa. Jak zauważył doceniono przede wszystkim jego pasję i miłość do lasu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Edward Marszałek, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie podkreślił prestiżowy charakter przyznanych nagród w konkursie Adama Loreta.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Święto Lasu było też świętem dla Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie. Jej dyrektor Jerzy Sądel otrzymał z rąk ministra środowiska prof. Jana Szyszki Kordelasa Leśnika Polskiego, największe wyróżnienie w branży leśnej. Rozmawiała z nim Małgorzata Godzisz.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Przedstawiciele braci leśnej z całej Polski spotkali się na Krajowej Naradzie Leśników. Wśród gości obecny był m.in. Minister Środowiska Jan Szyszko oraz Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska Andrzej Konieczny.

Dłuższa relacja z tego wydarzenia i rozmowy z laureatami będą wyemitowane 22 czerwca w programie „Rozmowa Dnia” o godz. 11:15 i 15:40.

ks. Krystian Bordzań/Małgorzata Godzisz

Zdjęcia (15)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe