Trwa wyścig kolarski

  • 02.06.2017, 08:13
  • Małgorzata Zaręba
Trwa wyścig kolarski
Na ulicach Zamościa oraz trasach naszego regionu w dalszym ciągu odbywa się 61. Międzynarodowy Wyścig Kolarski przyjaźni polsko – ukraińskiej, który składa się z VI etapów. Gościmy 80 kolarzy 'Orlików z 16 ekip z Polski, Ukrainy i Białorusi.

Wyścig prowadzony jest w następujących klasyfikacjach:
- indywidualnej generalna (żółta koszulka),
- najaktywniejszego kolarza (czerwona koszulka),
- górskiej (zielona koszulka),
- punktowej (biała koszulka),
- drużynowej (niebieska koszulka).

Wczoraj (01.06) w IV etapie wyścigu – kolarze pokonali łącznie ą 163 km. Natomiast dzisiaj (02.06.) utrudnień w ruchu mogą spodziewać się kierowcy poruszający się w obrębie zamojskiej Starówki. Bowiem w V etapie ---kolarze będą mieli do przejechania trasę uliczną o długości  75 km. Rozpoczęcie wyścigu zaplanowano o godz. 17.00 z ul. Akademickiej w Zamościu. Będzie to 15 OKRĄŻEŃ po 5 km przez następujące ulice Zamościa: AKADEMICKA – PIŁSUDSKIEGO – SADOWA – DZIECI ZAMOJSZCZYZNY – SZCZEBRZESKA – PODGROBLE – KRÓLOWEJ JADWIGI – ZAMKOWA -AKADEMICKA.  Zakończenie przedostatniego etapu trasy zaplanowano ok. godz. 18.50 na ul. Akademickiej w Zamościu.

Z kolei jutro, w sobotę (03.06.) kolarzy czeka ostatni, VI etap wyścigu podczas, którego zawodnicy pokonają 144 km.Kierowcy mogą napotkać na utrudnienia w w ruchu drogowym ponieważ strat wyścigu zaplanowano o godz. 10.00 z Kalinowic, a następnie kolarze pojadą przez takie miejscowości jak: TOMASZÓW LUB./– SUSIEC – TOMASZÓW - – RACHANIE – ŁASZCZÓW- TYSZOWCE -KOMARÓW – ŁABUNIE – oraz ZAMOŚĆ. Pierwszych kolarzy na linii mety możemy spodziewać się ok. godz.13.30 na ul. Wyszyńskiego przy hotelu Jubilat w Zamościu.

Na trasie nad porządkiem i bezpieczeństwem w ruchu drogowym czuwać będą policjanci. Apelujemy do kierowców aby w czasie zawodów zachowali szczególną ostrożność i ograniczyli prędkość jazdy umożliwiając wszystkim kolarzom bezpieczne ukończenie wyścigu.

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe