02.06 parafia pw. św. Leonarda w Tyszowcach

  • 03.06.2017, 10:38 (aktualizacja 28.06.2017, 09:12)
  • Joanna Suszko
02.06 parafia pw. św. Leonarda w Tyszowcach
2 i 3 czerwca krzyż św. Jana Pawła II przebywa w parafii w Tyszowcach.

Przeżywamy Srebrny Jubileusz istnienia Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Jego głównym obchodem jest peregrynacja wielkopiątkowego krzyża św. Jana Pawła II po wszystkich parafiach naszej diecezji.

W pierwszy piątek miesiąca, 2 czerwca krzyż rozpoczął nawiedzenie parafii pw. św. Leonarda w Tyszowcach. Uroczystościom powitania krzyża przewodniczył biskup senior Jan Śrutwa. Proboszczem tego miejsca jest ks.Piotr Kawecki. W rozmowie opowiedział o specyfice parafii, szczegółach jej funkcjonowania i przygotowaniach do nawiedzenia krzyża.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas Mszy św. JE ks. bp Jan Śrutwa udzielił 60 młodym osobom sakramentu bierzmowania. O przygotowaniach do tego wydarzenia i znajomości wśród młodych postaci św. Jana Pawła II rozmawialiśmy z katechetką Dorotą Podgórską oraz bierzmowanymi: Wiktorią i Pawłem.

loadingŁaduję odtwarzacz...

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nawiedzenie krzyża w parafii Tyszowce jest ostatnią stacją w dekanacie tyszowieckim. W sobotę 3 czerwca od godziny 17.00 krzyż wielkopiątkowy św. Jana Pawła II rozpocznie peregrynację w dekanacie Łaszczów, w pierwszą parafią, którą odwiedzi będzie parafia pw. św. Stanisława BM w Wiszniowie.

Joanna Suszko

Zdjęcia (64)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe