Pięciu nowych kapłanów w diecezji

  • 03.06.2017, 13:32 (aktualizacja 04.06.2017, 07:56)
  • Joanna Suszko
Pięciu nowych kapłanów w diecezji
W katedrze zamojskiej biskup diecezjalny Marian Rojek udzielił sakramentu święceń kapłańskich.

Dziś (03.06) w roku Srebrnego Jubileuszu Diecezji Zamojsko-Lubacozwskiej diakoni Wyższego Seminarium Duchownego przyjęli z rąk biskupa diecezjalnego święcenia prezbiteratu. We wstępie do mszy św.  ordynariusz podkreślał, że jest to Eucharystia, w której przede wszystkim dziękujemy Bogu za tych, którzy odpowiedzieli na głos powołania.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Biskup przywoływał postać Chrystusa jako Dobrego Pasterza wskazując, że powinien On być wzorem dla każdego kapłana.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W homilii hierarcha przypominał także kandydatom do święceń, że kapłaństwo to decyzja angażująca na zawsze całe ich życie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bp Rojek zwrócił też uwagę neoprezbiterom, że we wszystkich posługach duszpasterskich przez ich ręce będzie działał sam Chrystus – Dobry Pasterz.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nowo wyświęceni księża wyrażali wdzięczność wszystkim, którzy towarzyszyli im w drodze do kapłaństwa. Podziękowania składał ks. Daniel Koper, który w imieniu neoprezbiterów prosił także o modlitwę.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Od dziś Diecezja Zamojsko-Lubaczowska ma pięciu nowych kapłanów. Są nimi: ks. Michał Efner i ks. Dominik Osuchowski z parafii pw. św. Brata Alberta w Zamościu, ks. Daniel Koper z parafii w Majdanie Sopockim, ks. Marcin Lewczuk z parafii w Starym Zamościu oraz ks. Tomasz Żurawel z parafii konkatedralnej w Lubaczowie. Wśród nich jest trzechsetny ksiądz, wyświęcony dla naszej diecezji. Pamiętajmy w naszych modlitwach o neoprezbiterach.

Joanna Suszko

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe