Radosny czas prymicji

  • 06.06.2017, 11:46 (aktualizacja 06.06.2017, 12:07)
  • Katarzyna Muszyńska
Radosny czas prymicji
W Kościele nastał teraz radosny czas prymicji.

Neoprezbiterzy sprawują swoje pierwsze msze św. To jest ważne nie tylko dla nich, ale także dla ich rodzin - powiedziała mama ks. Daniela Kopra, neoprezbitera.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po uroczystej mszy św., które kończy błogosławieństwo prymicyjne z nałożeniem rąk goście zaproszeni przez neoprezbitera udają się na zabawę, aby wspólnie cieszyć się z kapłaństwa. Z tego sakramentu cieszą się także neoprezbiterzy. Zapytaliśmy ks. Daniela Kopra tuż po sakramencie święceń kapłańskich o jego odczucia.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Teraz księża neoprezbiterzy zanim otrzymają dekrety posyłające ich na pierwsze placówki duszpasterskie sprawują Msze św. prymicyjne w różnych miejscach, m.in. zgromadzeniach  zakonnych czy domach rozmaitych wspólnot. Diecezja Zamojsko-Lubaczowska ma pięciu nowych kapłanów. Są nimi: ks. Michał Efner i ks. Dominik Osuchowski z parafii pw. św. Brata Alberta w Zamościu, ks. Daniel Koper z parafii w Majdanie Sopockim, ks. Marcin Lewczuk z parafii w Starym Zamościu oraz ks. Tomasz Żurawel z parafii konkatedralnej w Lubaczowie. Wśród nich jest trzechsetny ksiądz, wyświęcony dla naszej diecezji. Pamiętajmy w naszych modlitwach o neoprezbiterach.

Katarzyna Muszyńska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe