Kwietny Bieg w Krowicy Samej

  • 07.06.2017, 11:30 (aktualizacja 07.06.2017, 12:02)
  • Alicja Magura
Kwietny Bieg w Krowicy Samej
We wtorek, 6 czerwca w Krowicy Samej został zorganizowany „Kwietny Bieg” upamiętniający osobę Ojca Świętego-Jana Pawła II i jego pierwszą pielgrzymkę do Ojczyzny, która odmieniła obliczę polskiej ziemi. Była przełomowym wydarzeniem w drodze Polski do wolności i demokracji.

Już od kilku lat uczestnicy wydarzenia tradycyjnie spotykają się  przy miejscowej Szkole Podstawowej im. Poety ks. Jana Twardowskiego, gdzie zorganizowany jest start. Formuła „Kwietnego Biegu” została poszerzona o rajd rowerowy i marsz Nordic Walking.  Przed wyruszeniem w trasę, która obecnie obejmuję drogę z Krowicy Samej do Kapliczki przy Pięciu Sosnach w Cetyni, wszyscy zebrani mieli okazję wysłuchać prezentacji dotyczących osoby Św. Jana Pawła II. Jak podkreśla Anna Janczura, Inspektor z Urzędu Gminy Lubaczów, rywalizacja sportowa nie jest najważniejszym aspektem tego wydarzenia.

loadingŁaduję odtwarzacz...

O idei „Kwietnego Biegu”  w rozmowie z Alicją Magura mówił również Wiesław Kapel, Wójt Gminy Lubaczów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po pokonaniu wyznaczonej trasy i szczęśliwym dotarciu do mety na uczestników wydarzenia czekało wspólne biesiadowanie - poinformowała Maria Kowaliszyn, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krowicy Samej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Hasłem przewodnim tegorocznego biego-rajdu były słowa papieża Jana Pawła II - „Człowieka trzeba mierzyć miarą serca”.

Alicja Magura

Zdjęcia (12)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe