Boże Ciało na ulicach Zamościa

  • 16.06.2017, 10:16 (aktualizacja 16.06.2017, 10:29)
  • Małgorzata Sobczuk
Boże Ciało na ulicach Zamościa
Uroczystość Bożego Ciała, która przypada w pierwszy czwartek po niedzieli Trójcy Przenajświętszej, jest jedną z najważniejszych uroczystości w Kościele katolickim.

Biskup diecezjalny Marian Rojek sprawował tego dnia Eucharystię w katedrze zamojskiej. W homilii przypomniał: „jeden jest chleb, dlatego my liczni tworzymy jedno ciało. Wszyscy bowiem z tego samego chleba”.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nie bójcie się dać świadectwo swojej wiary. Bądźcie dobrym zaczynem – zachęcał wiernych biskup diecezjalny Marian Rojek.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Homilia bpa Mariana Rojka jest dostępna do odsłuchania na www.radiozamosc.pl w zakładce Pasterski Głos. Procesja eucharystyczna z Najświętszym Sakramentem przeszła ulicami Zamościa: do czterech ołtarzy: I – przy kościele św. Katarzyny, II – przy kościele OO. Franciszkanów, III – przy kościele OO. Redemptorystów, IV – na Rynku Wielkim. Każdy mógł uzyskać odpust zupełny za pobożne i uroczyste odmówienie "Przed tak wielkim Sakramentem".

Małgorzata Sobczuk

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe