Pielgrzymka duszpasterstwa trzeźwości na Jasną Górę

  • 19.06.2017, 12:41 (aktualizacja 19.06.2017, 12:44)
  • Katarzyna Muszyńska
Pielgrzymka duszpasterstwa trzeźwości na Jasną Górę
Według Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Polsce uzależnionych od alkoholu jest około osiemset tysięcy osób, a w sposób szkodliwy pije trzy miliony osób.

Podczas zakończonej 36 Narodowej Pielgrzymki Apostolstwa Trzeźwości na Jasną Górę biskupi zaapelowali o połączenie działań rodzin, Kościoła i państwa w walce z plagą alkoholizmu.
Na ten aspekt zwrócił uwagę prymas Wojciech Polak.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Abp Wojciech Polak powiedział, że Kościół także jest odpowiedzialny za naukę trzeźwości.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pielgrzymka to modlitewny etap Narodowego Kongresu Trzeźwości. Jego studyjna część będzie miała miejsce na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie we wrześniu. Tam zostanie przedstawiony Narodowy Program Walki z Alkoholizmem. Jego głównym założeniem jest współpraca rodzin, Kościół i Państwa- dodaje biskup Tadeusz Bronakowski kierujący Zespołem do spraw Apostolstwa Trzeźwości w Episkopacie Polski

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas pielgrzymki jej uczestnicy mogli spotkać się z autorem książki „Rozwinąć skrzydła” ks. Grzeogrzem Polokiem. Książka jest głównie o problemach DDA.
 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pielgrzymka na Jasną Górę należy do najważniejszych wydarzeń w Duszpasterstwie Trzeźwości w Polsce. Jest okazją do spotkania się wielu osób, rodzin i środowisk zaangażowanych w pomoc uzależnionym w Polsce. Przez dwa dni jej uczestnicy brali udział w modlitwach i konferencjach poświęconych wychodzeniu z alkoholizmu.

Katarzyna Muszyńska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe