Relikwie bł. Stanisława Starowieyskiego w Łaszczowie

  • 20.06.2017, 14:45 (aktualizacja 20.06.2017, 22:09)
  • Małgorzata Sobczuk
Relikwie bł. Stanisława Starowieyskiego w Łaszczowie
"Sprawiedliwy z wiary żyje". Potwierdzeniem tych słów było życie i męczeńska śmierć bł. Stanisława Kostki Starowieyskiego, męczennika z Dachau. Przez wiele lat związany był m.in. z parafią pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łaszczowie.

To tam od niedzieli (18.06) znajdują się jego relikwie II stopnia – różaniec święty, na którym się modlił. Wojciech Starowieyski, wnuk Stanisława Starowieyskiego przypomniał w rozmowie z Małgorzatą Godzisz jak odnalazł się różaniec błogosławionego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Intronizacji relikwii dokonał biskup senior diecezji zamojsko-lubaczowskiej Jan Śrutwa, który celebrował uroczystą mszę św. O obecności świętych i błogosławionych w Kościele powiedział w kazaniu ks. prof. Marek Starowieyski, bratanek męczennika z Dachau.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W folwarku Stanisława Starowieyskiego pracowała dziś 94-letnia Leokadia Rawska z parafii Łaszczów.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Już teraz zapraszamy wszystkich do wysłuchania audycji „Ecclesia” poświęconej bł. Stanisławowi Starowieyskiemu w najbliższy wtorek (27 czerwca) o godz. 13:10.

Kazanie ks. prof. Marka Starowieyskiego wygłoszone podczas uroczystości intronizacji relikwii bł. Stanisława Starowieyskiego:


loadingŁaduję odtwarzacz...


Wojciech Starowieyski odczytał na zakończenie mszy św. list Izabeli Starowieyskiej-Robinson, ostatniego żyjącego dziecka bł. Stanisława Starowieyskiego:

loadingŁaduję odtwarzacz...


ARCHIWALNE AUDYCJE "ECCLESII": [KLIKNIJ TUTAJ]
 

Małgorzata Sobczuk

Zdjęcia (86)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe